Я не зробив жодного злочину проти України: обвинувачений ексдепутат від ОПЗЖ з Черкас виголосив промову в суді

Я не зробив жодного злочину проти України: обвинувачений ексдепутат від ОПЗЖ з Черкас виголосив промову в суді

Я не зробив жодного злочину проти України: обвинувачений ексдепутат від ОПЗЖ з Черкас виголосив промову в суді
. Фото: Суспільне Черкаси

У Придніпровському суді Черкас 22 грудня відбулося чергове засідання у справі ексдепутата від ОПЗЖ Олександра Замирайла, який планував бути так званим гауляйтером Черкащини у випадку окупації області Росією.

Під час засідання обвинувачений зробив завершальну промову, повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко із зали суду.

Публікуємо дослівний текст промови:

"Так, розмови були між мною і дружиною. Але це не заборонено законом України. І вся інформація є в інтернеті і в доступному доступі. Ці розмови... у обвинуваченого подзвонив телефон ...Я вибачаюся.

Ці розмови не принесли нікому ніякої шкоди і за межі квартири б не вийшли. Я наполягав неодноразово надати оригінали розмов для того, щоб суд встановив істину, а не фрази вирвані з контексту. Щоб ми почули всі розмови. Також експерт, який зробив цю експертизу не був впевнений в її правдивості і дав заключення "імовірно". Ваша честь, шановний суд, прокурор і вся громада, я вам хочу показати що таке оригінал диска на який записуються розмови. Нам надали в Службі безпеки України не оригінали. І в суд були представлені не оригінали розмови, а дублікати, тому що нам дали диски, які більші за розміром.

Звертаю увагу, що орган розслідування не маючи ніяких доказів у тому, що я порушив закон України, яким передбачена відповідальність ч. 1 ч. 3 ст. 436.2 Кримінального кодексу України звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування відносно мене негласних розшукових слідчих дій, а саме встановлення в моїй квартирі прослуховувальних аудіо та відео пристроїв спостереження. Враховуючи мої та дружини телефонні розмови. Таким чином отримуючи незаконний дозвіл на проведення негласних слідчих дій протягом майже двох місяців.

Я глибоко переконаний, що орган обвинувачення, враховуючи обставини, що мене позитивно характеризують, що я ніколи не притягувався не до адміністративної, а ні до кримінальної відповідальності. Ніякою діяльністю проти України не займався. Але не дивлячись на це та не маючи доказів моєї неправомірної поведінки, шляхом фальсифікації доказів незаконно вторглися в моє життя приватне та особисте. Та незаконно проводили стосовно моєї сім'ї негласні слідчі дії. Не дивлячись на це державне обвинувачення за відсутністю об'єктивних доказів, які здобуті незаконним шляхом, просив призначити мені максимальну міру покарання. Яка передбачена санкціями Кримінального кодексу України ч. 1 ч. 3 ст. 436.2 та позбавити мене волі та змінити мені міру запобіжного заходу та заставити мене на тримання під вартою нічим не мотивувавши, чому він прийшов до таких висновків. Я хочу бути впевненим, що шановний суд надасть об'єктивні та справедливу оцінку доказам, які були досліджені судом та ухвалить законне та обґрунтоване рішення. І хочу додати саме головне: я не зробив жодного злочину проти України та мого прекрасного народу. Дякую!"

На наступному засіданні 25 грудня мають оголосити вирок у справі.

Що відомо про суд над Олександром Замирайлом

 • Олександра Замирайла обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України. Крім того, його дружину оголосили в міжнародний розшук. Сам же Замирайло, за даними слідства, планував виїхати до США.
 • Як зазначили в СБУ, "серед власного оточення депутат та його "помічниця" стверджували, що війна, розв’язана РФ в Україні, – це виключно внутрішній громадянський конфлікт; заперечували нанесення авіаударів РФ по мирних містах, зокрема, і по Черкасах; заперечували вчинення жорстоких злочинів військовими РФ та поширювали фейки, що до них причетні ЗСУ; обурювалися обміну українських військовополонених, зокрема, спецзагону "Азов".
 • Слідчі СБУ повідомили чоловікові та його помічниці про підозру за ч. 1, ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу.
 • Замирайло очолював фракцію "Опозиційна платформа – за життя" до заборони цієї партії, і водночас працював помічником чинного народного депутата.
 • Засідання, яке мало відбутися 28 листопада, перенесли. Захисник підозрюваного Смоляр повідомив, що Замирайло не з'явився на засідання, бо він перебуває на стаціонарному лікуванні у Третій міській лікарні Черкас. У зв'язку з тим, що підсудний не прийшов, засідання перенесли на 7 грудня.
 • 20 грудня суд продовжив вивчення справи, зокрема, заслухали телефонні розмови. В аудіоматеріалах містилися розмови Замирайла і його дружини про вторгнення Росії в Україну, зокрема, вони говорили фрази "За Россию", згадували "націоналістичні угрупування" в Україні та відзначали позитивні, на їхню думку, якості російського політика Володимира Жириновського.
 • 11 січня суд продовжив розгляд справи стосовно депутата Олександра Замирайла. Суддя зазначив, що розмовах звучать слова про схвалення дій російських військовослужбовців, а також фрази "Нужно идти до Польши, а может и до Берлина".
 • 9 березня до суду подали два томи документів у справі, де зібрані всі заяви, матеріали обшуків, звернень правоохоронців до міськради, висновки суду.
 • 29 березня під час чергового засідання допитали свідків у справі — колишніх депутатів від ОПЗЖ Олега Кашка та Володимира Доманського.
 • 8 травня під час засідання опитали ще одного свідка — Спартака Железняка.
 • 19 червня допитали таємного свідка, який розповів про розмову в кав'ярні.
 • На засіданні 29 червня підсудний просив перевірити усіх свідків на поліграфі. Також прокуратура подала клопотання про те, щоб допитали ще одного свідка — співробітника правоохоронних органів, щоб зробити розслідування більш об'єктивним.

Що відомо про заборону ОПЗЖ

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок