Першокласники Черкаської міської гімназії №9 обідають у класі з одноразового посуду. Зробили це за новими карантинними правилами, щоб діти були у безпеці й менше спілкувалися з однолітками, розповіла Суспільному директорка закладу Ірина Топчій.
Кухарі гімназії страви готують такі ж, як і до карантину. Єдина відмінність, їжу пакують в одноразовий посуд, розповіла старша кухарка Тетяна Капустянчик. Працюють на кухні в масках і рукавичках. Так безпечно, але не дуже зручно, зауважила кухарка.

Обід пакують для всіх перших класів гімназії: їх шість. Розносять страви у кожен клас. Там дітям роздають столове приладдя і серветки. Чай наливають у пластянки.
Після того, як всі поїли, вчителька збирає використаний посуд. За її словами, за 33 роки роботи – це її восьмі першокласники. Раніше всі харчувалися в їдальні.

Їсти у класі зручно, розповіла журналістам Суспільного першокласниця Дар’я Рева. На думку дитини, готують в шкільній їдальні смачно.

Мама Дар’ї (з нею журналісти спілкувалися на вулиці, тому що, батьків, згідно рекомендацій Міносвіти, до школи не пускають) задоволена, що донька менше ходить по школі. Однак хотіла б, щоб вона навчалася і їла в різних кімнатах:
"Для доньки незвично їсти пластмасовою виделкою, з пластмасового лоточка. Але звикне, думаю, нічого страшного у цьому немає".

Однак мама першокласниці сподівається, що з часом правила зміняться і всі повернуться до звичайного життя.
За словами вчительки, рідкі страви, їсти обережно виходить не у всіх. Буває, що страва витікає з ланчбоксу.
Зі слів директорки гімназії Ірини Топчій, аби дітям було зручніше, керівництво школи звернулося до Держпродспоживслужби: узгоджують меню кожні два тижні.

Усі інші школярі, окрім першокласників, повідомила директорка, харчуються в їдальні. Дотримуються півтораметрової дистанції та по четверо замість шести за столом.
Авторка Ольга Гуржій
Читайте також
- Відстань між столами та додаткова обробка посуду: у школах Черкас діють карантинні правила
- 1 вересня по-новому: святкова лінійка лише для першокласників та випускників