У житло влучив російський снаряд: історія кардіохірурга з Харкова, який переїхав до Черкас

У житло влучив російський снаряд: історія кардіохірурга з Харкова, який переїхав до Черкас

У житло влучив російський снаряд: історія кардіохірурга з Харкова, який переїхав до Черкас
. Суспільне: Черкаси

Не професія, а покликання — про обраний фах говорить майбутній кардіохірург Максим Конодюк. Нині він на першому курсі інтернатури, яку проходить в обласному кардіоцентрі.

У Черкасах опинився, тікаючи з-під обстрілів з Харкова. Саме там жив та навчався. Тут вже дізнався, що його кімнату у гуртожитку розбомбили.

Максим Конодюк дбає про своїх пацієнтів. На операції Віктора Брусника він асистував тиждень тому.

"У пацієнта була операція аорто-коронарного шунтування. Це операція, яка відбувається в нашому центрі на робочому серці. У пацієнта була забрана велика підшкірна вена з лівої ноги та внутрішньо грудна артерія зліва. За допомогою цих судин ми зробили обхідні шляхи. Тобто ми за бляшкою і пришили її за аортою, щоб кров обходила і постачала нормально стінку міокарда", – пояснив медик.

Станом пацієнта Максим Конодюк нині задоволений – він видужує.

Лікар-кардіолог переїхав з Харкова до Черкас
Суспільне: Черкаси, лікар-інтерн Максим Конодюк

Сам лікар-інтерн у Черкасах трохи більше як рік. Переїхав з Харкова, де жив та навчався поки не почалося повномасштабне вторгнення. За два тижні, у березні 2022, вирішив, що треба переїжджати. А пізніше дізнався, що прямо у кімнату, де він жив у гуртожитку, влучив російський снаряд.

"Спочатку я переїхав у Полтаву. Я там був один день. Потім мені подзвонив Олег Олександрович. Я вже був з ним знайомий і він мені запропонував, що можна переїхати в Черкаси", – розповів Максим.

Завідувач серцево-судинної хірургії обласного кардіоцентру Олег Журба пригадав: запам’ятав здібного студента, який раніше проходив у нього практику. Тому і запропонував переїхати йому та ще одному лікарю.

"Обставини зробили так, що ці люди вимушені були змінювати своє місце проживання. Побачивши їхній потенціал я зрозумів, що треба допомагати, треба брати цих людей. За 3-5 років — це майбутні кардіохірурги, які зможуть надавати допомогу", – додав Олег Журба.

Лише повне занурення у професію, вважає майбутній кардіохірург, може дати фаховий результат. Кожна операція, для Максима Конодюка, – подія, до якої він ретельно готується, а потім розбирає і аналізує кожен зроблений рух. Особливо запам’яталася одна із крайніх, яку робили військовослужбовцю:

"Осколки від снарядів були в серцевій сумці. Майже до серця доходили йому. Доводилось рятувати, доводилось виймати ці осколки з порожнини".

Лікар переселився з Харкова
Суспільне: Черкаси

Максим Конодюк лікарем-кардіологом вирішив стати ще у школі. Нині ще гостріше розуміє важливість того дитячого вибору.

"Для мене кардіохірургія – це не зовсім професія, це стиль життя. Я цим живу. Я проводжу 90 % свого часу на роботі", – зізнався Максим.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок