Навчалися надавати першу домедичну допомогу та спробували себе в ролі рятувальників. 2 червня у Черкасах для родин загиблих і безвісти зниклих захисників організували фестиваль "Знаю, вмію, допоможу".
У такий спосіб хотіли підтримати тих, хто зараз переживає горе втрати, розповіла заступниця міського голови Марина Гаркава.
Як зафіксувати людину без свідомості, зупинити кровотечу або ж зробити штучне дихання. Усьому цьому спробував навчитися 15-річний Ілля із Миколаївщини. Його тато загинув торік при виконанні бойового завдання. У Долині троянд він з мамою:
"Він воював у нас на Півдні і загинув він, не дійшов до нас додому 35 кілометрів. Там у нас була дуже гаряча точка. Саме там на бойовому завданні він загинув на бойовому завданні, 6 жовтня торік. А через місяць деокупували нашу територію, він дуже цього прагнув, на жаль, не дочекався", — розповіла Анна Свідерко.
Тепер будують нове життя:
"Ми змінили повністю наше життя, змінили місце проживання, я навіть роботу міняю, ми вирішили змінити все, тому що дуже тяжко в те життя повертатися, навіть будинок там продали, тепер разом вчимося, він нам із небес допомагає, він наш ангел".
Ілля розповів: досі важко знайти нових друзів:
"Я прив’язався до свого дому і друзів досі не знайшов за півтора року. Заходи сьогодні дуже цікаві для спілкування, вони мені б хотілося б бачити їх частіше".
Поруч з медиками – працюють рятувальники. Вони навчали охочих спускатися канатом пожежної машини. Першою це зробила 13-річна Дарина. Вона — донька загиблого захисника.
"Думала що я впаду, але не впала. Страшно було", — призналася дівчинка.
Батько Дарини загинув, коли боронив Україну:
"Він дуже класно готував, мені подобалося як він готував. Ми з ним часто гуляли, він хотів мене віддати на плавання, ну я цього не хотіла", — зізналася дівчинка.
Пані Наталія – привела на захід свою онучку. Її зять загинув у Попасній:
"Сумує за татом, хоч ми ніколи і не нагадуємо, але каже: «Я люблю тата». Вона така бабусина та дідусева. Дякувати Богу, що ми є, а так-то тяжко, звісно".
Люди, які переживають втрату, потребують підтримки та спілкування, а такі заходи цьому сприяють, пояснив психолог Руслан Бондаренко.
"Якщо людина відчуває, що є небайдужі люди, які хочуть їй допомогти, вона справиться із цією подією набагато краще".
Зі слів заступниці міського голови Марини Гаркави, на захід прийшли 65 дітей з-поміж родин загиблих захисників:
"154 родини загиблих. Сьогодні на святі знаходиться 65 діток, також є діти з родин безвісти зниклих захисників. Ми спрямовані в першу чергу на допомогу саме цим родинам".
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України