Ландшафтний заказник "Мацькова гора" на Черкащині не зможуть передати у приватну власність

Ландшафтний заказник "Мацькова гора" на Черкащині не зможуть передати у приватну власність

Ландшафтний заказник "Мацькова гора" на Черкащині не зможуть передати у приватну власність
. Фото Черкаської обласної прокуратури

Ландшафтний заказник "Мацькова гора" на Черкащині облаштують належним чином. Суд зобов'язав зробити це Іркліївську сільську раду, розповіла Суспільному речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик.

Богдана Кулик розповіла, що прокуратура позивалася до Іркліївської сільської ради, аби запобігти передачі в приватну власність особливо цінні землі заказника місцевого значення "Мацькова гора". Суд визнав протиправною бездіяльність сільської ради:

"Сільська рада не забезпечила проведення робіт з винесення меж ландшафтного заказника «Мацькова гора», та закріплення їх на місцевості та встановлення інформаційно-охоронних знаків".

Суд зобов'язав сільську раду облаштувати заказник належним чином.

Як повідомив черкаський археолог Михайло Сиволап, на вершині заказника дослідники виявили артефакти і культурний шар скіфського часу:

"Це не тільки природоохоронний об'єкт. На вершині виявлені артефакти й культурний шар скіфського часу (2 500 років тому). Очевидно недаремно сусіднє село зветься Загородище, очевидно, вкрай зручна для оборони Мацькова Гора була скіфським городищем, вали якого не збереглися".

Що відомо

Заказник "Мацькова гора", площею 101,7201 гектара, рішенням Черкаської обласної ради було включено до Переліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду області, що мають природоохоронне та естетичне значення і підлягаю особливій охороні.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок