Одяг, спальники та уламки російської ракети: Черкаський краєзнавчий музей поповнили новими експонатами

Одяг, спальники та уламки російської ракети: Черкаський краєзнавчий музей поповнили новими експонатами

Одяг, спальники та уламки російської ракети: Черкаський краєзнавчий музей поповнили новими експонатами
. Суспільне Черкаси

Одяг, спальники та уламки ракети, що належали російським військовим передав Черкаському краєзнавчому музею волонтер із Харківщини Дмитро. Експонати продавали на аукціоні, щоб зібрати гроші українським бійцям.

Удома залишати речі не захотіли, тож вирішили передати музею, пояснив волонтер.

Уламок ракети, який ударив по українських позиціях тепер зберігатиметься в обласному краєзнавчому музеї разом із залишками ракети, яка шкоди українським бійцям не завдала, розповів волонтер та блогер Дмитро:

"Це було знайдене на Харківщині під час боїв — спальник і куртка, яка була знята з якогось кадирівця".

експонати
Суспільне Черкаси

Усі ці речі, як то медична довідка, шапка-вушанка належали розбитому російському підрозділу. "Трофеї" з прізвищами та історіями хвороби ворогів дістав харківський добровольчий підрозділ "Кракен". Хоч спочатку розраховані на знищення українського, речі почали швидко збирати гроші українським військовим, пояснив Дмитро:

"За ці речі люди донатили значні суми грошей, а з іншого боку вони не захотіли забирати собі і віддали в музей. Тому, значення величезне: з одного боку ми змогли купити спорядження в підрозділи, а з іншого – вони не мають цінності і ніхто ними не хоче користуватися".

експонати
Дмитро Борош. Суспільне Черкаси

Речі залишаться в музеї для історії, зазначила наукова співробітниця Тетяна Григоренко. Тепер кожен експонат візьмуть на облік, а потім у залі новітньої воєнної історії створять окрему експозицію. Нині зала новітньої історії — це місце пам’яті для багатьох, розповіла музейна співробітниця. Тут є десятки бойових прапорів із підписами, фото військових. Хтось із них нині на фронті, хтось — назавжди в пам’яті, зауважила пані Тетяна:

"Зараз приходять військові, бачать своїх знайомих із зони бойових дій. Але ті люди, які просто сюди приходять – дуже довго тут знаходяться".

експонати
Суспільне Черкаси

У планах — переробити зал. А поки долучатися до збору експонатів задля пам’яті про новітню боротьбу за українську свободу Тетяна Григоренко запрошує усіх:

"Це і військових, і рідних і волонтерів. Хто може – допомагайте нам у зборі експонатів, бо ми самі не можемо туди їздити".

експонати
Тетяна Григоренко. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок