Відновлюватимуть після поранень: у черкаській лікарні облаштовують кімнату реабілітації

Відновлюватимуть після поранень: у черкаській лікарні облаштовують кімнату реабілітації

Відновлюватимуть після поранень: у черкаській лікарні облаштовують кімнату реабілітації
. Фото: Суспільне Черкаси

У Черкасах облаштовують кімнату реабілітації для поранених військових. Зводять її у травматологічному відділенні однієї з черкаських лікарень. А поки, за відсутності спеціального обладнання, бійців виходжують у палатах та коридорі, розповів Суспільному завідувач Юрій Бейкун.

"Збирали по частинах, а потім скрутили все докупи, і вийшов чудовий тренажер", – так про те, як збирали обладнання, на якому нині відновлюються бійці, розповів військовий на ім'я Юрій. Пліч-о-пліч із лікарями чоловік готував майбутню кімнату реабілітації.

У травматологічному відділенні Юрій перебуває вже четвертий місяць, відколи отримав поранення ноги.

"Ми в холі займаємося, крутимо педалі, качаємо ногу. Потихеньку вже нога згинається, бо раніше не згиналася зовсім. Так і займаємося в коридорах, у палатах", – розповів він.

КІМНАТА РЕАБІЛІТАЦІЇ
Суспільне Черкаси

За словами реабілітолога Юрія Зайцева, нині з пацієнтами займаються всюди, де знаходять місце:

"Де є місце, щоб якусь гуму прив'язати до батареї, – там ми і працюємо".

Та вже скоро реабілітація проходитиме в окремій кімнаті, зазначив лікар:

"Ми вже почали монтаж, встановили стінку, яка відділить реабілітаційну зону від відділення. Це буде зона open space, відкрита. Застелимо підлогу, встановимо дзеркала".

КІМНАТА РЕАБІЛІТАЦІЇ
Суспільне Черкаси

У цій кімнаті одночасно зможуть проходити реабілітацію від трьох до десяти військових. Кошти на її облаштування жертвують небайдужі. Хто не може допомогти фінансово – підсобляє інакше, пояснив Юрій Зайцев:

"Ми раді навіть звичайним фітнес-гумкам чи гантелям. Було таке, що дідусь 80-85 років приніс пудову гирю. Це було круто, люди допомагають усім, чим можуть".

КІМНАТА РЕАБІЛІТАЦІЇ
Суспільне Черкаси

Наразі, додав медик, у відділені реабілітують людей із переломами ніг. Планують закупити і тренажери, для рук, плечового та ліктьового суглобів.

Кімнату реабілітації облаштовують у коридорі травматологічного відділення, аби пацієнти могли потрапити туди одразу з палати. За два тижні медикам вдалося зібрати більшу частину необхідної суми, розповів завідувач відділення:

"Це близько 170 тисяч. На ці кошти ми вже встановили перегородку, закупили частково тренажери. Ще залишилося близько 70-80 тисяч для того, щоб успішно закінчити цей проєкт".

КІМНАТА РЕАБІЛІТАЦІЇ
Суспільне Черкаси

За словами лікарів, поява такої кімнати суттєво вплине на процес відновлення поранених та пришвидшить реабілітацію.

Долучитися до збору можуть всі охочі, додав завідувач. Адже від того, як швидко облаштують кімнату, залежатиме якість лікування та відновлення наших захисників.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок