Перейти до основного змісту
Рослини у людський зріст: територію закинутого черкаського дитсадка заполонила амброзія

Рослини у людський зріст: територію закинутого черкаського дитсадка заполонила амброзія

Рослини у людський зріст: територію закинутого черкаського дитсадка заполонила амброзія
. Суспільне: Черкаси

"Розплідник" амброзії — так місцеві одного з мікрорайонів Черкас називають закинутий садочок. Територію не прибирають, тож щороку на ній все більше з'являється кущів рослини-алергену, розповіла Суспільному черкащанка Ірина Смірнова.

Місцеві намагалися боротися з нею самостійно, та постійно робити цього не можуть.

Жителі мікрорайону пригадують, що раніше територія колишнього садочка завжди була доглянута. Нині щоліта тут квітнуть бур’яни, а з ними й амброзія, розповіла пані Любов:

"Подивіться, будь ласка, скільки бур'янів, скільки амброзії! І на цю сторону гляньте, і іншій буяють".

Рослини у людський зріст: у закинутому черкаському дитсадку розплідник амброзії
Суспільне: Черкаси

Деякі рослини вже в ріст людини, і скоро почнуть цвісти. Тоді, за словами Ірини Смірнової, доведеться запасатися ліками проти алергії.

"Я алергік з великим стажем і, дійсно, коли приходить час цвітіння амброзії, я стараюся виїхати з міста. Але зараз війна, на жаль, маємо сидіти тут тому, що немає змоги поїхати. Я вже із жахом чекаю цього серпня, коли вона почне буяти і цвісти".

Рослини у людський зріст: у закинутому черкаському дитсадку розплідник амброзії
Суспільне: Черкаси

Боротися з амброзією на території колишнього дитсадочка пробували самостійно.

"Навесні ми все прибрали, все позгрібали, навіть два трактори винайняли, щоб це все вивезли, але мешканці ж не можуть це постійно робити".

Тому люди шукають "господаря" колишнього дошкільного закладу, який наведе лад на території та скошуватиме алергенну рослину, пояснила пані Любов:

"Як тільки цей садочок закрився, оце ми скільки років і воюємо. Хочемо, щоб знайшли хоча б господаря, щоб хоч би покосили тут, зробили порядок. Своїми силами ми цього не зробимо. У дуже багатьох людей на рослину алергія. Якщо ми почнемо працювати, нас забере швидка".

Дитячий садок на балансі департаменту освіти міської ради, розповів начальник департаменту Богдан Бєлов. Через проблеми з коштами не встигли викосити вчасно.

"Зараз спільно із відділом екології вирішуємо, що робити з цією амброзією. Питання залежить від того, що оплати казначейство здійснює відповідно до черговості, й коли ми зможемо оплатити ці роботи, тоді ми й цей бур’ян знищимо. Будемо намагатися, щоб це було якомога швидше".

Рослини у людський зріст: у закинутому черкаському дитсадку розплідник амброзії
Суспільне: Черкаси

Щороку на території Черкас виявляють від 30 до 45 гектарів амброзії, пояснив начальник відділу екології Володимир Гусаченко.

"Коли біля їхнього будинку – це прилегла територія відповідно до закону вони повинні вжити заходів щодо боротьби з карантинними бур'янами на власній та прилеглій території. Теж саме стосується підприємств, організацій, міських комунальних підприємств. Якщо карантинні бур’яни знаходяться на території міській – за яке відповідає місто, заходи з боротьби здійснюються міськими службами. Якщо безгосподарські ділянки — також департамент ЖКГ ".

Контролює карантинні рослини управління інспектування, додав посадовець. Тобто у разі, якщо люди не можуть визначити чия це територія, вони мають звертатися до управління інспектування.

Пацієнтів, які страждають від алергії на амброзію щороку стає більше, розповів отоларинголог Ярослав Костяник. У літньо-осінній період кожен третій пацієнт звертається з цією проблемою.

"Поліноз, тобто алергія на пилок, об’єднує в себе не тільки запалення слизової оболонки носа у вигляді риніту, а й також кон'юнктивіт, і в деяких випадках з'являється бронхіальна астма. На жаль, кількість пацієнтів з кожним роком зростає.

Згідно з даними ВООЗ близько на 10 % збільшується кількість пацієнтів, а до 2040 року очікується, що кількість пацієнтів зросте у двічі, додав отоларинголог.

Повне відео:

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок