Чигиринські лісівники придбали п’ять подрібнювачів для знищення бур’янів. Нове обладнання заощадить час та полегшить роботу, бо раніше з порослю боролися вручну, розповів Суспільному головний лісничий Сергій Перов.
Серед бур’янів трапляються й лікарські трави, але і вони шкодять молодому дубу, пояснила лісокультурниця Людмила Макарюк. Вона разом із напарницями звільняє дворічні насадження від небажаного сусідства:
"Літо дощове, бур’янів вистачає, тож сапати є що. Важко, зараз сонце вже пече. Але ми звикли до такого, багато років працюємо. Я близько сорока років на цій роботі", – розповіла пані Людмила.
Після ручного догляду на ділянках зазвичай працює трактор: розширює смуги. Потім застосовують новий мульчер — подрібнювач рослинних решток. Його використовують для знищення бур'янів із міжряддя: металевими ланцюгами перебивають бур’яни. Раніше цей процес також відбувався вручну.
"Після посадки лісових культур дуже важливо під час фази активного росту бур’янів освітлити посаджені лісові культури. Це робота, яка потребує багато зусиль", – розповів головний лісничий Чигиринського лісгоспу Сергій Перов.
За його словами, таким чином слід опікуватися деревами щонайменше десять років.
Щоб полегшити працю, лісівники намагаються щороку осучаснювати догляд за лісовими насадженнями:
"Ми потребуємо сил та засобів, і щороку ми ці сили та засоби накопичуємо, закуповуємо лісогосподарську техніку. Стараємося максимально переходити на механізований догляд, що дає можливість у короткий термін виконати якісно великий обсяг роботи", – пояснив Сергій Перов.
Мульчер коштує 200 тисяч гривень, придбали їх коштом лісгоспу, сказав директор лісгоспу Роман Фендюр. За його словами, це ефективно й економно.
"Літо, і при інтенсивній вологості активно росте трав’яниста рослинність. Щоб вчасно проводити догляд, використовуємо ці мульчери. У них дуже висока продуктивність, і трактор може виконати роботу за день на площі понад гектар", – прокоментував Роман Фендюр.
Попри те, що активно залучають техніку, ручна робота в лісі теж потрібна. Одне вирощене дерево – це результат дбайливої праці десятків людей, розповів директор лісгоспу.
Повне відео
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України