Зібрали повний зал глядачів: в Італії виступив колектив черкаської філармонії

Зібрали повний зал глядачів: в Італії виступив колектив черкаської філармонії

Зібрали повний зал глядачів: в Італії виступив колектив черкаської філармонії
. Суспільне: Черкаси

Зібрали повний зал глядачів та стали улюбленцями публіки, так про поїздку на танцювальний фестиваль в Італію, розповів під час пресконференції директор черкаської філармонії Юрій Федоряка.

Фестиваль відбувався з 27 по 29 травня в італійському місті Беларія-Іджеа-Марина та був присвячений Україні.

Артисти балету показали програму з чотирьох народних танців, пояснила балетмейстерка-постановниця Ірина Воршилова.

"Перша постановка була «Зелене жито зелене», це привітальний танок. Другий танець був «Козачок» — це традиційний український танець, який з давніх-давен танцює український народ, третій танець був «Полька на лавці» — жартівливий. І четверта також була полька «Свербилівка», де сольна пара кожна намагається перетанцювати і показати свою майстерність і професіоналізм", — розповіла Ірина Воршилова.

Зібрали повний зал глядачів: в Італії виступив колектив черкаської філармонії
Суспільне: Черкаси

За її словами, публіка була у захваті від костюмів та професіоналізму колективу та навіть відмітили концертний макіяж.

Режисерка черкаської обласної філармонії Галина Федоряка розповіла, що їхні виступи викликали шквал емоцій та аплодисментів:

"Емоція наскільки сильна була в глядача, що вони відразу почали аплодувати по закінченню першої частини. І так було на кожному виступі, закінчували на четвертому танцювальному номері, а враження було наче ми концертну програму цілу".

Перед тим, як виїхати за кордон, колектив пройшов нелегку процедуру, яка складалася з низки дозволів, розповів директор філармонії Юрій Федоряка:

"Ми підготували усі необхідні документи: потрібно було укласти контракт зі стороною, яка приймає, знайти транспортний засіб, який буде везти. Також була низка питань щодо перетину кордону — всі документи узгодили із військкоматом області. Пакет документів передали до Міністерства культури".

За словами Юрія Федоряки, приїзд українців частково фінансували самі жителі Беларії. За тиждень до фестивалю вони зібрали кошти на перебування колективу в Італії.

Що відомо

Фестиваль в Італії відбувається щороку, починаючи з 1993. Він покликаний через танці знайомити мешканців міста з різними народами світу та їхньою танцювальною культурою. У 2022 році тема – "Україна".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок