Голоси з майбутнього: на Черкащині зафіксували порушення підрахунку голосів

Голоси з майбутнього: на Черкащині зафіксували порушення підрахунку голосів

Голоси з майбутнього: на Черкащині зафіксували порушення підрахунку голосів
. Суспільне Черкаси

Спостерігачі ОПОРИ повідомили, що деякі дільничні виборчі комісії на Черкащині підписали протокол завтрашнім числом, тобто 1 листопада. Про це повідомив Суспільному координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

Спостерігачі ОПОРИ на Черкащині зафіксували, що члени дільничних виборчих комісій підписували протоколи про підрахунок майбутнім числом. Зокрема, така ситуація трапилася на ВД №711036 (Комунальний заклад "Черкаський геріатричний пансіонат" Черкаської обласної ради), де всього голосувало 120 виборців. Як повідомили в ОПОРІ, комісія завершила підрахунок і склала протокол ще до 22:00 31 жовтня. Проте на протоколі зазначили дату — 1 листопада 2021 року.

"У протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії, та скріплюється печаткою лише після його остаточного заповнення", — пояснив Захар Колісніченко.

майбутні голоси
Протокол дільниці №711036. Фото ОПОРИ

"Така ж ситуація сталась на дільниці в селі Софіївка (ВД №710718), де проголосувало 237 виборців. За кілька хвилин після 22:00, 31 жовтня, члени ДВК також підписали протокол 1 листопада 2021 року", — зазначив Захар Колісніченко.

майбутні голоси
Фото ОПОРИ

В ОПОРІ додали, що за включення до виборчої документації завідомо недостовірних відомостей передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ч. 2 ст. 158-3Згідно з частиною 2 статті 158-3 Кримінального кодексу України підробка або незаконне виготовлення виборчої документації, документації референдуму, використання або зберігання незаконно виготовленої чи підробленої виборчої документації, документації референдуму, а так само включення до виборчої документації чи документації референдуму завідомо недостовірних відомостей Кримінального Кодексу України.

Такі дії караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Що відомо

  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях почався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.
  • Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат, 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).
  • Центральна виборча комісія 12 жовтня 2021 року прийняла Постанову №404 Про заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення виборів 31 жовтня 2021 року в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідно до неї, щоб проголосувати навіть у червоній зоні виборцям необхідно мати паспорт, маску, антисептик та особисту ручку та дотримуватися дистанції. Якщо виборець почуває себе погано, то він зможе проголосувати в окремій спеціально визначеній для цього кабінці.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок