Перейти до основного змісту
Палац Шувалова та неполіткоректний гумор: новинки Черкаського книжкового фестивалю

Палац Шувалова та неполіткоректний гумор: новинки Черкаського книжкового фестивалю

Палац Шувалова та неполіткоректний гумор: новинки Черкаського книжкового фестивалю
. Суспільне Черкаси

Неполіткоректний гумор у кабіні вертольоту та авантюрний детектив, дія якого розгортається у старовинному палаці на Черкащині. Такі новинки привезло на Черкаський книжковий фестиваль видавництво "Білка", розповіла Суспільному його засновниця Ірина Білоцерковська.

Одна з книг, яку презентуватимуть на фестивалі — "Congo-Донбас. Гвинтокрилі флешбеки". Її автор — Василь Мулік — військовий, майор Збройний сил України, пілот. Він брав участь у бойових діях на Донбасі, а також у миротворчій місії в Конго.

"Книга написана у двох прошарках: один – це Конго, другий – Україна. Цей роман — із одного боку порівняння, а з іншого — рефлексії людини, яка воює, на те, що відбувається навкруги. Кожна історія — це флешбекФлешбек (англ. flash — спалах, осяяння; англ. back — назад) — в кінематографії означає відхилення від оповідання в минуле; сюжетна лінія переривається, і глядач спостерігає дії, які відбувалися раніше., яскравий спогад", — розповіла пані Ірина.

Також цьогоріч на фестивалі читач зможе побачити нову книгу авторки Тамари Горіха Зерня "Принцип втручання", додала вона.

"Це детектив у стилі зачиненого, обмеженого простору. Теми, порушені в ньому, торкаються глибинних питань сучасності. Він про людей, які можуть втручатися у те, що відбувається навколо них, які приходять на допомогу, коли вона потрібна. У ньому йде боротьба двох світів – людей, які обпечені війною, і тих, для кого війна ще і не починалася", – зауважила видавчиня.

При цьому в книзі є детективна складова, додала вона.

Дія роману розгортається в Черкаській області, а саме у Мисливському палаці графа Шувалова в Тальному. Авторка двічі їздила туди, аби надихнутися тамтешньою атмосферою, зазначила видавчиня. У книзі письменниця не лише описує будівлю та її історію, а й переймається її долею, зокрема, питанням реконструкції, яка так і не відбулася.

Також, додала Ірина Білоцерковська, видавництво привезло книгу "Народні Герої України. Історії справжніх". Одна з цих історій – про загиблого на сході України у 2017-році Андрія Кизила з Умані. Андрій загинув у боях за Авдіївку, йому було 23 роки.

"Це волонтерський проєкт, історії 45 народних героїв, шість із яких – посмертні. Такі книги плануємо випускати і надалі, аби люди знали про своїх героїв і пам'ятали їх", – зауважила вона.

Також серед новинок, які у 2021-му пропонує на фестивалі "Білка" – книги про життя сучасних українців: заробітчанство, війну, а ще — науково-популярна література та історія про першого українця, який об'їхав навколо світу на мотоциклі, додала видавчиня.

Що відомо

На Черкаський четвертий книжковий фестиваль приїхали 60 видавництв та понад сотня письменників. Відвідувачів очікують презентація анімаційних коміксів, тематична фотозона та майстер-класи, етностімпанквечірка тощо, повідомила Суспільному співорганізаторка фестивалю Людмила Фіть.

З програмою фестивалю можна ознайомитися: ПРОГРАМА ЧЕРКАСЬКОГО КНИЖКОВОГО ФЕСТИВАЛЮ.

Суспільне Черкаси — генеральний інформаційний партнер фестивалю Четвертий Черкаський книжковий фестиваль.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Топ дня
Вибір редакції
На початок