Черкаські рятувальники провели профілактичні бесіди для пів сотні любителів зимової риболовлі, розповіла Суспільному речниця УДСНС області Юлія Норовкова.
Під час рейду Дніпром рятувальники пересувалися на глісері – човні на повітряних подушках. Начальник групи пошукових водолазно-рятувальних робіт Ростислав Підгорний зазначив, що для товщина криги має бути не менше семи сантиметрів. Тож у період відлиги черкащанам радить утриматись від рибалки:
"Якщо температура повітря вище нуля, це вже є небезпекою для рибалок на льоду".

Рибалкам рятувальники роздали інформаційні бюлетені. В ньому зазначено, що кожен повинен мати із собою рятувальний жилет і мотузку. Черкащанин Олександр розповів, що усього цього з собою не має:
"Правила я знаю, але нині цього з собою не маю. Думаю, лід ще товстий і рано про це думати".
Така риболовля у період потепління небезпечна, адже, за словами Юлії Норовкової, збільшуються шанси провалитися під кригу. Таких випадків із початку року було 12:
"Шість осіб загинуло, з них – двоє дітей. Дев’ятьох вдалося врятувати. За минулий рік цього періоду статистика така ж – 12 пригод на водоймах, три особи загинуло, вісьмох вдалося врятувати, з них одна дитина. Рибалки часто не дотримуються правил безпечної риболовлі, виходять на тонкий лід, рибалять біля промоїн".

Представники черкаської екоінспекції також спілкуються з рибалками, оскільки ті залишають після себе сміття:
"Зазвичай після риболовлі люди залишають сміття, тож ми просимо забирати його з собою, оскільки воно забруднює потім водойму", – розповів спеціаліст установи Іван Ткаченко.

Виконувач обов’язків начальника держекоінспекції центрального округу Сергій Поліщук зазначив, що за забруднення водойми передбачений штраф розміром від 50 до 120 гривень:
"У людей є сила волі йти на риболовлю в таку погоду на тонкий лід, а от прибрати після себе – ні. Те, що ти залишив після себе, рано чи пізно до тебе вернеться".
За словами Сергія Поліщука, екологи пильнують Кременчуцьке водосховище цілодобово.