Для відвідувачів Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника до Міжнародного дня музеїв підготували шість тематичних експозицій зі зброєю, живописом та виробами із лози.
А ще дістали колекції з фондів, розповіла Суспільному директорка заповідника Парасковія Степенькіна.
Палац "Понятовського" — одна із 67 нових картин, які презентували для відвідувачів. На ній зображений палац у вечірніх сутінках, розповіла завідувачка музею Анна Зубко.
"У музеї нині презентована персональна виставка Валентина Івановича Гранатирка. На картинах чудові натюрморти, барвисті квіти, неймовірні пейзажі Корсуня", — прокоментувала Анна Зубко.
За її словами, картини художника написані маслом, тому потребують спеціального догляду.
"Для зберігання норма вологості від 50% до 80%. Температура не нижче 10 градусів тепла. Якщо картини написані маслом на полотні і якщо підіймається волога у приміщенні, то картини мають таку властивість, як псуватися — деформується полотно і це є загрозою для подальшого його зберігання".

Поблизу палацу, де колись влаштовували бали, нині — експозиція міської квартири 60-80 років минулого століття. Далі розгорнулася виставка виробів із лозоплетіння, розповіла старша наукова співробітниця музею Олена Райкова:
"Експонатів понад 20. Історія лозоплетіння на Корсунщині походить ще з 19 століття".
Як зазначила Олена Райкова, найдавніший експонат — кошик ажурного плетіння. Йому 130 років.
"Сучасні майстри, коли дивилися на нього, відмічали дуже високу якість, художню цінність, естетичний смак".
Вона додала, що виставили не лише предмети із музейних колекцій.

21 експонат холодної зброї із колекції фондів заповідника представили у Мілітарному музеї, розповіла його завідувачка Тетяна Полякова:
"Можна побачити, наприклад, цікаву перську шаблю шамшир 18 століття, турецький ятаган 19 століття — це зброя турецьких яничарів. Уперше в такій кількості ми виставляємо хоч і невеличку частинку зброї, яка зберігається у фондах, але, на наш погляд, дуже цікаві тут предмети".

Поверталася зі школи, а потрапила на майстерклас, розповіла відвідувачка музейного комплексу Нана Букія:
"Спочатку на дощечку ми клеїли сітку, потім картинку, потім мотузочки, потім я приклею ще мотузочку, аби можна було повісити на стіну".
Нана Букія зазначила, що картину створила, як пам'ять про цей день, її залишить у своїй кімнаті.

Директорка заповідника Парасковія Степенькіна пояснила, що нині у Корсунь-Шевченківському державному заповіднику для відвідувачів діє шість локацій, і заходи присвятили до Міжнародного дня музеїв.
Вона додала, торік до заповідника навідалося понад 20 тисяч відвідувачів.
