Черкаські рятувальники перевірили безпеку умов проживання людей поважного віку та осіб з інвалідністю у стаціонарному відділенні територіального центру, що у селі Лозівок, на Черкащині.
Заклад функціонує 25 років, розповів Суспільному завідувач Степан Дацько. Нині там проживає двадцять шість осіб.

Насамперед перевірили, чи дотримані протипожежні норми в приміщенні, розповів інспектор Кирило Кирєєв.
"Мають бути номера, куди дзвонити при якій надзвичайній ситуації, при пожежі, номер поліція, газової служби. Аварійне освітлення має бути. У разі вимкнення основного, воно на акумуляторі має світитися, щоб видно було як працює пульт".
Завідувач стаціонарного відділення Степан Дацько розповів, що працівники закладу пройшли інструктаж з техніки безпеки. Показав запасні виходи та розповів, як будуть евакуйовувати людей в разі надзвичайної ситуації.
"У нас є два виходи, з яких евакуюють людей: центральних вхід і запасний. Список працівників, які відповідають за кожну палату. Якщо ходячі люди – там одна людина, якщо лежача людина – там дві особи. Якщо лежача – виносять на ношах через одні двері, ходячі виходять через інші двері".

Загалом на Черкащині функціонує шістдесят будинків для людей літнього віку та осіб з інвалідністю, також є один пансіонат. Їх перевіряють першочергово розповів Кирило Кирєєв. У цьому закладі правила пожежної безпеки дотримано.

За словами речниці УДСНС у Черкаській області Юлії Норовкової, у Черкаській області станом на 2 лютого 2021 року здійснено перевірки шести об’єктів, з них: один готель, та п'ять будинків для людей літнього віку та осіб з інвалідністю в Черкаській області.
За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто п'ять керівників об’єктів та відповідальних посадових осіб.
Що відомо
- Пожежа у пансіонаті для літніх людей "Золотий час" спалахнула 21 січня, на згарищі знайшли 15 загиблих, п'ятеро постраждали. За інформацією поліції, заклад працював без дозволів.
- Харківська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом порушення вимог пожежної безпеки. Є три основні версії причин займання. ДБР розслідує можливу недбалість рятувальників через пожежу у Харкові.
- Уряд створив комісію для розслідування причин трагедії та вирішив перевірити аналогічні заклади по всій Україні. Пожежа кваліфікована як надзвичайна ситуація державного рівня.
- За даними правоохоронців, яку опублікував Офіс президента за результатами візиту Володимира Зеленського, на Харківщині виявили ще 32 заклади, які працювали незаконно. Того ж дня поліція повідомляла, що на Харківщині перевірять 118 закладів, серед яких 11 пансіонатів, 30 хостелів та 20 будинків для людей похилого віку.