Перейти до основного змісту
Платити чи не платити: у Черкасах перевізник встановив невідоме обладнання для оплати проїзду

Платити чи не платити: у Черкасах перевізник встановив невідоме обладнання для оплати проїзду

Ексклюзивно
Громадський транспорт у Черкасах
Громадський транспорт у Черкасах. Суспільне Черкаси

У Черкасах містяни скаржаться на роботу одного з перевізників через нові невідомі валідатори для оплати проїзду.

Містяни повідомляють у соцмережах, що у маршрутках №4 валідатори для оплати проїзду спочатку були зняті або вимкнуті, а потім їх замінили на нові прилади, які не показують, чи здійснена трансакція.

Платити чи не платити: у Черкасах перевізник встановив невідоме обладнання для оплати проїзду
Скрин коментарів стосовно валідаторів у одній з черкаських груп. Суспільне Черкаси

Як повідомила представниця компанії "СТТ", яка отримала ліцензію на встановлення валідаторів, Єлизавета Ковтун, встановлення перевізником власного обладнання замість встановлених раніше валідаторів, — незаконне:

"У Черкасах 8 травня приватний перевізник ТОВ «Епітранс» порушив умови інвестиційного договору — самовільно зняв/вимкнув валідатори оператора е-квитка, компанії «СТТ», та встановив невідоме обладнання на маршруті №4 «вул. П. Дорошенка — вул. Генерала Момота».

Єлизавета Ковтун зазначила, що з приводу цього інциденту компанія звертатиметься до правоохоронних органів. Черкасцям вона радить не оплачувати проїзд через стороннє обладнання:

"Це порушує цілісну роботу АСООП Автоматизована система обліку оплати проїздуу місті Черкаси, створює ризики шахрайських дій з боку приватного перевізника та унеможливлює правомірну безготівкову оплату. Наша компанія вживає всіх відповідних заходів та звертається до міської ради та приватного перевізника, аби повноцінна робота е-квитка на даному маршруті була відновлена у найкоротші терміни. Готуємо звернення до відповідних правоохоронних органів, аби перевірили правомірність дій приватного перевізника. Також застерігаємо пасажирів до моменту вирішення ситуації не оплачувати проїзд на маршруті №4 через невідоме обладнання".

Платити чи не платити: у Черкасах перевізник встановив невідоме обладнання для оплати проїзду
Маршрутка №4. Суспільне Черкаси

Нові валідатори в автобусах на маршруті №4 встановили у межах пілотного проєкту, у коментарі Суспільному пояснив заступник директора ТОВ "Епіттранс" міста Черкаси Олександр:

"Ми 8 травня запустили пілотний проєкт на 4 маршруті з іншим оператором. І ми зараз порівняємо дані, які він надасть, з тим, що фактично було, і ми зрозуміємо, наскільки прозоро працює ТОВ «СТТ» в місті Черкаси. Наш досвід роботи в Черкасах показує, що компанія, яка надає ці послуги, має питання по прозорості оплат, по обладнанню, по тому, щоб водій сидячи міг контролювати, скільки оплат було в салоні, і друк паперових квитків, і отримання електронного квитка в кабінеті".

Додав, що нові валідатори належать ТОВ "ІННОВАТІКЕТ". На питання, чи знають про нові валідатори у міській раді пан Олександр відповів:

"Ми неодноразово зверталися до міської ради та до оператора ТОВ «СТТ» з приводу того, що їхня робота має багато недоліків, які потрібно усунути. Ми ці недоліки їм прописували в листах, озвучували, але ніяких покращень ми не відчули і не побачили, були тільки розмови. Тому ми вирішили самостійно запустити пілотний проєкт, щоб побачити реальні цифри і реальну роботу обладнання, яке, на нашу думку, краще".

Пан Олександр додав, що терміну порівняльних робіт та коли повернуть назад старі валідатори на четвертому маршруті — немає.

У міськраді Суспільному ситуацію прокоментував директор департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури ЧМР Сергій Отрешко:

"Валідатори ще не зняті, наскільки мені відомо. Вони відключені. Про це вчора був складений відповідний акт. Нами, як організатором перевезень, здійснена перевірка. Був встановлений факт невиконання рішення виконавчого комітету про запровадження автоматизованої системи оплати і визначення оператора цієї оплати, а саме факт відключення валідаторів цього оператора. Цей акт, згідно з умовами договору, скерували до перевізника.

Сергій Отрешко додав, що на усунення порушень перевізнику дали три дні:

"Він має три дні на виправлення виявлених порушень. Якщо умови не будуть виконані, буде повторна перевірка і зафіксуємо наступне порушення. Систематичні порушення, які дають підстави розірвати договір, — це три і більше порушень".

Як повідомила у коментарі Суспільному речниця Головного управління Нацполіції області Зоя Вовк, з приводу події поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру:

"По даному факту до поліції звернень і заяв не надходило, але за виявленими матеріалами під час моніторингу соціальних мереж поліцейські внесли відомості до Єдиного обліку. Наразі проводиться перевірка".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок