На Житомирщині притягнули до відповідальності матір восьмикласниці: її донька цькувала ровесницю

. Поліція Херсонської області

У Ружинському районі поліцейські розбирались у ситуації з цькуванням 13-річної дівчини через соціальну інтернет-мережу. У віртуальних знущаннях з тинейджерки викрили її однокласницю. Стосовно матері дівчини правоохоронці склали адміністративний протокол.

Про це Суспільному розповіла керівниця підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук. За її словами, до поліцейських звернулась жителька одного з сіл, яку схвилювали зміни у поведінці її 13-річної доньки. На шкільних зимових канікулах настрій дівчини став пригніченим, вона часто плакала і ні з ким не спілкувалась. Зрештою тинейджерка зізналась про цькування у соціальній мережі. Віртуальні напади, образи і погрози здійснювались через акаунти різних користувачів тривалий час.

Ювенальні поліцейські з'ясували, що дівчинка потерпає від образ своєї однокласниці. Вона й спровокувала подальше цькування ровесниці на її сторінці у соцмережі. Кривдниця здійснювала віртуальні напади через фейкові, спеціально створені, акаунти.

"Із винуватицею, теж 13-річною жителькою Ружинщини, та її родиною ми провели роз'яснювальну роботу щодо неприпустимості подібної поведінки і правових наслідків систематичного цькування. Оскільки дівчина не досягла віку настання адміністративної відповідальності, то протокол за фактом булінгу склали на її матір. Нині адмінматеріали передали на розгляд суду", – прокоментувала Наталія Гончарук.

За чинним законодавством булінг (цькування) учасника освітнього процесу за статтею 173-4 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафу, у тому числі на батьків неповнолітнього порушника, від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або призначення громадських робіт.