Перейти до основного змісту

"Банківські термінали у маршрутках — це порушення договору", — заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук

У Житомирі приватні перевізники встановили на своїх маршрутах банківські термінали та просять пасажирів розраховуватися через них замість системи валідаторів — саме такі скарги надходять у Житомирське відділення безготівкової системи оплати проїзду "City Card".

Про це журналістам Суспільного розповіла керуюча міським відділенням "City Card" Юлія Гарбовська.

За її словами, на "гарячу лінію" оператора системи проїзду почали надходити скарги від місцевих жителів на водіїв міських приватних перевізників.

"На гарячу лінію "Сity Card" надходять звернення стосовно того, чому у приватних перевізників встановлені банківські термінали. Запитують, чому приватний перевізник змушує людей оплачувати за проїзд через банківський термінал, а не через систему оператора", — сказала Юлія Гарбовська.
Юлія Гарбовська. Житомир, 24 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

За словами Юлії Гарбовської, між Житомирською міською радою, оператором безготівкової системи оплати проїзду "City Card" та приватними перевізниками укладені тристоронні договори, в яких прописані умови оплати проїзду.

У маршрутці. Житомир, 24 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Водій міського приватного автобусу №1 Вячеслав Рясінський розповів, що тиждень тому на його маршруті перевізник встановив банківській термінал.

"Більшість пасажирів розраховуються через валідатори. Терміналом мало хто. За день може бути 40 людей. Є й такі, хто дає готівку", — розповів Вячеслав Рясінський.
Вячеслав Рясінський. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Перевізниця Тетяна Іваницька розповіла телефоном, що її автобуси обслуговують маршрут №1 сполученням Польова — Малікова. За її словами, через валідатор оператор "City Card" у перевізників відраховує 10 відсотків з кожного квитка, а це призводить до фінансових труднощів, тому вони були змушені встановити банківські термінали.

"Наразі зайшла нова компанія "Сity Card". Спочатку у нас було 8% відрахунків з кожного квитка, а після Нового року вже 10%. 10% цей бізнес не можуть витягнути. Кошти раніше надходили на підприємство, потім підприємство відраховувало відсоток на "Житомиртраспорт". Зараз ці кошти надходять на "Сity Card", і оператор відраховує сам, сам забирає свій відсоток, а решту віддає нам. Ми працюємо в мінус. Ми просимо, щоб "Сity Card" зменшив відсоток до 5% — тоді ми знімемо термінали і будемо працювати тільки з "Сity Card", — сказала Тетяна Іваницька.
У маршрутці. Житомир, 24 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук пояснив, що встановлені банківські термінали у транспорті приватних перевізників на маршрутах 1, 4, 10, 26 порушують умови договору.

"Звернення надходили на "гарячу лінію" комунального підприємства "Житомиртранспорт" про те, що водії просять розраховуватися за проїзд через термінали. Це є порушенням умов перевезення. Управління транспорту вже попереджало листом перевізників, що це неприпустимо. Приватні перевізники трохи маніпулюють цією ситуацією. Але ми маємо розуміти, що ми робимо все, щоб вартість проїзду у приватному транспорті не піднялася. Найближчим часом буде оголошено конкурс на визначення перевізника за всіма маршрутами міста, крім двох, які сьогодні мають діючі договори і відповідають всім вимогам. Я думаю, що на цьому ми і врегулюємо це питання", — розповів Олександр Шевчук.
Олександр Шевчук. Житомир, 24 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Маршрутка. Житомир, 24 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції