21 березня відбувся відкритий Кубок командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ з гирьового спорту. До змагань долучилися 13 команд з усієї України: 4 команди з різних родів військ та 8 команд з вищих військових навчальних закладів.
Про це Суспільному розповів начальник групи фізичної підготовки 199-го навчального центру Іван Руденко.
За його словами, переможцем у змаганнях є той спортсмен/спортсменка, який або яка виконали найбільшу кількість підйомів гирі без встановлення її на поміст із довільною зміною рук.
"Переможці у загальнокомандному заліку отримають Кубок командувача, який вилитий із металу, а також нагороди, плакетки та медалі. За перше місце команда отримає телевізор для використання у навчально-виховному процесі. Плюс в особистій першості в кожній ваговій категорії, яких у нас одинадцять, кожний учасник отримає цінні подарунки: наручний годинник, павербанк та термочашка з емблемою наших спортивних змагань", — сказав Іван Руденко.
Начальник фізичної підготовки і спорту 28 бригади імені Лицарів Зимового Походу Андрій Марченко розповів, що до змагань готувався під час виконання бойового завдання.
"У різних умовах готувалися. Інколи біля танку, інколи в селі якомусь. Я завжди в автомобілі вожу гирі із собою. Це дуже складно як на сьогодні, але я просто закоханий у цей предмет. Він дозволяє замінити майже весь спортзал. Це "кайфуха". Вона якось по-особливому впливає на організм. Я багато чим займаюся, але це все по-іншому. Я вперше беру участь у змаганнях. Це і відпочинок, і розвантаження, і конкуренція. Це класна штука", — сказав Андрій Марченко.
Зі слів учасниці змагань Анжеліки Намєснік, вона навчається в Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Доєдналася до змагань з гирьового спорту не вперше.
"12 хвилин потрібно рвати гирю 24 кілограма. Я неодноразова чемпіонка України з цього виду спорту. Декілька разів перемагала на європейських та світових змаганнях. Тому для мене це не вперше. Думаю, що сьогодні покажу свій найкращий результат", — сказала Анжеліка Намєснік.
Учасниця змагань — студентка Харківського національного технічного університету Марія Костецька розповіла, що під час змагань показала найкращий результат у своїй ваговій категорії. Спортсменка зробила 207 ривків 16-кілограмової гирі.
"Було важко, але я була налаштована на те, що я зможу і витримаю. Я дякую своїй команді за таку підтримку, тренеру, що він мене завжди підтримує", — сказала Марія Костецька.
Зі слів учасника змагань, представника Харківського військового інституту танкових військ Тараса Хліманцова, він зробив 212 ривків 32-кілограмової гирі. Каже, гирьовим спортом займається 5 років.
"Сьогодні дуже складно мені все далося. Просто мені подобається, є певний результат, але, мабуть є більш достойні, більш сильні, більш підготовлені спортсмени", — сказав Тарас Хліманцов.
Тренер із гирьового спорту Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова Василь Пронтенко розповів, що для досягнення високих результатів потрібно мати сильний характер.
"Команда Житомирського військового інституту готується постійно. Безпосередньо до цих змагань був зроблений акцент десь за півтора місяці. Дівчата і хлопці посилено тренувались двічі на день. Цей вид спорту вимагає не тільки високого рівня розвитку фізичних якостей, а й характеру та волі", — сказав Василь Пронтенко.
У підсумку змагань перші місця у різних вагових категоріях серед чоловіків здобули 14 учасників серед чоловіків та 8 — серед жінок.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp