Перейти до основного змісту

Весняна обрізка плодових дерев: поради від садівника з Житомира

Весняна обрізка плодових дерев сприяє збільшенню врожайності рослин та допомагає сформувати крону. Садівник із Житомира Віталій Ліневич розповів кореспондентам Суспільного, коли і за яких умов варто проводити обрізку. На прикладі персикового дерева садівник показав один із варіантів обрізки — у вигляді чаші.

"Що дає чаша? Чаша забезпечує доступ світла до всіх гілок. Але для того, щоб підтримувати дерево у вигляді покращеної чаші, потрібно щороку проводити гарну регулюючу весняну обрізку. Ми бачимо, що чотири наших стволи за рік набрали від одного метра до 1 метр 40 сантиметрів висоти. Персик плодоносить тільки на однорічних пагонах. У нього така особливість, що практично усі бруньки, якщо вони не підмерзнуть, то будуть запилені і всі даватимуть плоди", — розповів Віталій Ліневич.
Віталій Ліневич, 21 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

Сад родини Ліневичів, Житомир, 21 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

За словами садівника, рясні плоди на дереві призводять до росту верхніх гілок та послаблення і відмирання нижніх. А цього допустити не можна.

"Ось три однорічні гілки, які вже дали скелетні форми. Ми визначаємо оптимальну висоту нашого персика і ріжемо десь приблизно на одному рівні, обрізаючи однорічний приріст. Так проходимо і по всіх наших гілочках. Висота за площею має бути однаковою. Наступний етап — санітарна обрізка: забираємо гілки, які ростуть усередину дерева. У персика дуже виражений принцип апікального домінуванняПригнічення верхньою брунькою росту бічних бруньок. Та гілка, яка довша і товстіша, бере на себе більше поживних речовин, забираючи їх у нижньої частини крони. Тому ми робимо раціонально і обрізаємо цю гілочку на кільце, щоб розкрити нашу крону до максимального освітлення. І далі йде рутинна робота, тому що кожна гілка персика в ідеалі має бути підрізана. До 8 бруньок можна залишати для запилення", — пояснив садівник.
Віталій Ліневич демонструє весняну обрізку плодових дерев, 21 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

Дерево в саду родини Ліневичів, Житомир, 21 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

Віталій Ліневич зауважив, що обрізати гілки потрібно під кутом 45-60 градусів.

"Ми маємо чередувати плодові гілочки з ростовими. А ростову гілку ми обрізаємо дуже коротко на дві бруньки, щоб вона могла набрати сили для росту", — сказав Віталій Ліневич.
Віталій Ліневич демонструє весняну обрізку плодових дерев, 21 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

За словами садівника, весняну обрізку обов'язково потрібно робити, бо це сприятиме покращенню врожайності та якості плодів.

Сад родини Ліневичів, Житомир, 21 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції