Мешканці одного із багатоквартирних будинків Житомира плетуть маскувальні сітки для військовослужбовців — майстерню облаштували у підвалі свого будинку. Сітки на передовій використовують для маскування окопів та техніки.
Про це Суспільному розповіла волонтерка, голова ОСББ Людмила Празднікова.
З її слів, для створення сіток використовують матеріал під назвою спанбонд.
"Працюємо у таких екстремальних, можливо, умовах. Але найголовніше, що є люди, які відгукнулися, що треба допомагати хлопцям там, де набагато складніше. Ми плетемо сітки легкі. Вони плетуться зі спанбонду і сітка виходить облегшена. Є різна технологія плетіння сіток. Ми обрали саме таку. Вона чимось нагадує листочки, така гарна, зручна в користуванні", — розповіла голова ОСББ.
За словами Людмили Празднікової, волонтери виготовляють сітки різних розмірів. Зазвичай вони орієнтуються на розмір шість на чотири метри, який є самим потрібним і розповсюдженим. Іноді бувають замовлення, шо треба більші сітки, шість на вісім, наприклад, сказала Людмила Празднікова. Зі слів жінки, сітку розміром шість на чотири вони можуть зробити швидше, ніж за день. Було таке, що люди самостійно починали плести основу на маскувальну сітку. Також долучалися рибалки, які в домашніх умовах плели такі речі.
Пенсіонерка Тамара Сіліна плете маскувальні сітки для українських військовослужбовців у підвалі свого будинку з вересня 2022 року. Жінка говорить, що волонтери ходять сюди як на роботу. І коли є час, і коли його немає, все одно намагаються знайти кілька годин в день, щоб допомогти хлопцям, які воюють.
"Не знаю я, що буде після мене, в які природа одягнеться шати. Невтомний тільки час, а ми живі, нам треба поспішати. От ми поспішаємо зробити якесь добро. Заради перемоги, заради того, щоб наші діти, внуки і правнуки були спокійні і жили в мирній країні", — сказала Тамара Сіліна.
Волонтерка Анжела Сікорська сказала, що допомагати військовослужбовцям — її обов’язок.
"Тому що вони нас захищають. В першу чергу це відповідальність, а, по-друге, це як натхнення якесь. Ти приходиш, ти плетеш в хаотичному порядку, про щось думаєш, про щось розмовляєш з колегами — і це як твій другий дім. Ти настільки втягуєшся в цей процес, що ти уже без цього не можеш просто", — сказала Анжела Сікорська.
А ще у команді волонтерів є киця, яку звати Люська.
"Це наша помічниця, її звати Люська — вона моя тезка", — сказала Людмила Празднікова.
Людмила Празднікова розповіла, що готові сітки волонтери згортають на вулиці.
Потім сітку запаковують у вакуум та відправляють поштою до місця призначення. Сплетені сітки використовують для маскування окопів та техніки. Сітки передають військовослужбовцям 95 бригади, підрозділам розвідки і танкістам.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp