Перейти до основного змісту

Зростання тарифів на воду у Бердичеві на Житомирщині: чому та на скільки підняли ціну

Станом на 12 березня 2025 року жителі Бердичева мають сплачувати за водопостачання, водовідведення, водоочищення та абонентську плату суму у розмірі 81 гривня за один кубометр. Оскільки частину цих грошей відшкодовують з бюджету міста, офіційний тариф становить 72 гривні 42 копійки за кубометр. У порівнянні з жовтнем 2024 року вартість послуги зросла на 33 гривні.

Про це Суспільному розповіла заступниця Бердичівського міського голови Наталія Палкіна. За її словами, тариф мали б змінити у 2022 році.

"Тариф не піднімався взагалі упродовж трьох років — з 2021 року. Підприємство вже просто не мало змоги працювати. Піднялася зарплата, значно зросла ціна на електроенергію. У минулому тарифі вартість електроенергії закладали 3,89 гривні, зараз 10 з половиною гривень", — сказала Наталія Палкіна і додала, що новий тариф не покриє потреби "Бердичівводоканалу", але принаймні дозволить йому функціонувати.

Наталія Палкіна — заступниця Бердичівського міського голови. Бердичів, Житомирщина, 11 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Директор комунального підприємства "Бердичівводоканал" Ілля Шамровський розповів, що ціну на воду підвищувати довелося, бо з попереднім тарифом підприємству ні на що не вистачало грошей.

"Розгляд тарифу ініціювало ще попереднє керівництво (попереднє керівництво водоканалу — ред.) в березні 2024 року. Був прийнятий новий тариф, який становив 85% від економічно обґрунтованого. При цьому міська рада зобов'язалася оплачувати міжтарифну різницю від економічно обґрунтованого тарифу. У нас ні на що не вистачає: ні на хімію, ні на електроенергію, ні на виплату заробітної плати. Розмір заборгованості від населення складає десь 13-14 мільйонів гривень залежно від місяця, який вибивається. Також міський бюджет винен підприємству близько десяти мільйонів гривень міжтарифної різниці", — говорить директор "Бердичівводоканалу".

Ілля Шамровський — директор "Бердичівводоканалу". Бердичів, Житомирщина, червень 2024 року. Скрин з відео ТРК "ВіК"

"Бердичівводоканал". Бердичів, Житомирщина, 11 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

За словами голови громадської правозахисної організації "Джерело довіри" Олега Козловського, ще однією проблемою у Бердичеві є забруднення довкілля стоками. Через це на "Бердичівводоканал" та приватне товариство з обмеженою відповідальністю "КЕС", яке надає послуги з очищення стічних вод, відкрили кримінальні провадження.

"Це з кримінального провадження першого Інституту судових експертиз київського — там чітко написано, що підприємство здійснює скиди неочищених та недостатньо очищених каналізаційних стоків, що по "Комплексу екологічних споруд", так само і по комунсервісу. Хімічне споживання кисню перевищує в 14 разів, аміаку — в 6 разів, марганець перевищує в 2,8 раза, лактопозитивна кишкова паличка перевищує в 48 разів. Я не думаю, що підняття тарифу покращить цю ситуацію. Шлях вирішення цієї проблеми це будівництво власних очисних споруд. На сесії Бердичівської міської ради 26 лютого 2025 року я виступив із проханням скасувати два рішення виконкому від 17 жовтня 2024 року щодо тарифів", — сказав Олег Козловський.

Олег Козловський — голова громадської організації "Джерело довіри". Бердичів, Житомирщина, 11 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Споруди "Бердичівводоканалу". Бердичів, Житомирщина, 11 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Суспільне поспілкувалося із жителями Бердичева, запитавши місцевих жителів, що вони думають про співвідношення тарифів та якості води.

"Я за воду думаю, що вони взагалі спеціально роблять все, щоб вона була брудна. Натомість у дворах поставили ці будки, щоб люди скажені гроші платили за воду, з якої варять їжу", — говорить бердичівка Людмила.

Бердичівка Людмила. Бердичів, Житомирщина, 11 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Ще одна місцева жителька Дарина відповіла, що якість води не відповідає її ціні.

"Одним словом, це треш. По-перше, через постійні пориви її більше немає ніж є, а по-друге, сама якість води бажає кращого. Постійно збирається осад, бойлер треба чистити кожні два місяці. Вода набирається, дитину страшно в ній купати. Вона завжди темно-коричневого або жовтого кольору. Про питну воду я взагалі мовчу — ми її вже років 6 чи 7 купляємо. Одним словом – це технічна вода", — сказала Дарина.

Бердичівка Дарина. Бердичів, Житомирщина, 11 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Раніше Суспільне розповідало, що в Малині на початку жовтня 2024 року підвищили тариф на водопостачання та водовідведення для побутових споживачів майже удвічі — з 57 гривень до 109 гривень за кубометр. Згодом виконком Малинської міської ради погодив рішення про зменшення тарифів для населення зі 109 гривень до 87 гривень і 47 копійок за один кубометр водопостачання та водовідведення.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції