Данило Трофимчук з Житомирщини став на захист України ще 17-річним хлопцем — у 2022-му. Зараз йому 19 і останні 5 місяців воїн провів не на фронті, а у лікарнях. Захисник, який втратив на війні ногу, отримав протез у Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові. А 7 березня чоловік оселився там у першому соціальному будинку для поранених військових, де мешкатиме найближчі 5 місяців. В умовах безбар'єрного житла він буде соціально адаптовуватися та завершуватиме курс реабілітації.
Данило Трофимчук розповів Суспільному, що у вересні 2022 року, одразу після закінчення Іванопільської гімназії у Бердичівському районі, він вступив до лав Збройних сил України. 17-річний Данило став воїном 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.
"Я воював на Торецькому та Курському напрямках. Втратив ногу на Курщині під час участі у бойових діях. Це сталося 28 вересня 2024 року. У день, коли отримав поранення, вже о 6-й годині вечора я був в Україні. І мені одразу військові лікарі сказали, що буде ампутація, бо ногу дуже розтрощило. Після операції я прийшов до тями в 5-й лікарні міста Суми. Я сприйняв це як належне, навіть сильно не хвилювався через це. Головне, що був живий. Через 3 дні мені дали телефон. Я зателефонував рідним. Мамі спочатку сказав, що я "трьохсотий", а потім відправив фотографію, що в мене вже ампутована нога. Я не впав у депресію, спокійно все сприйняв", — розповів Суспільному Данило.
Потім Данила перенаправили в лікарню Полтави.
"В полтавській лікарні я продовжив лікування. Затим мене перенаправили у Львів, до лікарні Святого Пантелеймона. Протягом двох тижнів проходив там курс лікування, а далі мене перевели на реабілітацію в Центр Unbroken, де я перебуваю вже п'ятий місяць", — сказав десантник.
Данилу вже встановили протез.
"У мене ампутовано праву нижню кінцівку вище коліна. На жаль, трохи погано, що аж так. Проте добре, що не до самого тазу ампутація, а залишилася кукса, з якою я можу рухати протезом. У мене зараз механічний протез для навчання, а далі я маю отримати електронний, німецький протез. Вже рухаюся на двох ногах. Без милиць. Процес протезування відбувався добре. Головне — вірити в себе і не падати духом, тоді все буде виходити", — розповів Данило Трофимчук.
Зараз воїн проходить реабілітацію.
"Тривалість реабілітації залежить від того, як пацієнт себе показує. Якщо добре, то реабілітація може пройти протягом трьох місяців", — зазначив Данило Трофимчук.
Данило разом зі своєю дівчиною Марією мешкатиме у Львові у першому з восьми будинків соціального житла для тимчасового проживання людей, які отримали травми на війні. У це муніципальне житло для пацієнтів центру Unbroken ("Незламні") він заселився 7 березня. У 6-поверховому будинку — 24 квартири. Кожна інклюзивна квартира обладнана кухнею та санвузлом. Всередині усе облаштовано для людей із інвалідністю.
"Поруч будуються наступні будинки. Загалом в цьому комплексі зможуть проживати 700 людей. Якщо порівняти умови, то це як класичний чотиризірковий готель, бо ті люди, які зазнали військових травм, трагедій війни, повинні мати гідні умови для проживання. Це для сімей, які зазнали поранень, для хлопців, які були на передовій. І багато з них потребують якісного протезування. Тому пройшовши курс лікування в Unbroken, очікуючи на виготовлення протезу, вони зможуть тут перебувати разом зі своїми сім'ями, щоб ментально адаптуватися до нових реалій життя", — сказав на церемонії урочистого відкриття першого будинку житлового комплексу мер Львова Андрій Садовий.
Начальниця управління комунікації департаменту "Адміністрація міського голови" Львівської міської ради Ірина Сало розповіла Суспільному, що поселятимуть туди тимчасово тих пацієнтів, які не є місцевими (не зі Львова чи Львівщини), а з різних областей України, зокрема Житомирщини, і які за станом здоров'я вже можуть мешкати за межами лікарні без цілодобового медичного супроводу.
Будують соціальне житло за ґрантові гроші. На його спорудження Європейська комісія виділила 19,5 мільйонів євро.
"Мене тішить бачити завершення того, що ми почали дві роки тому. І це було восени 2022 року, коли мер Андрій Садовий звернувся до Європейської комісії з пропозицією, що потрібно місце для проживання людей, які лікуються в Unbroken, проходять реабілітацію, долають психологічні травми. Рік тому ми заклали перший камінь у фундамент, а нині раді зустрічати тут перших мешканців", — сказала під час урочистого відкриття першого корпусу муніципального житла пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.
Проживаючи у муніципальному житлі для поранених воїнів, під час реабілітації Данило Трофимчук планує замінити куксоприймач та коліно на аналог від австрійського виробника, що дозволить на 70% відновити функціональність протеза.
"Після реабілітації мрію повернутися до свого військового підрозділу та продовжити служити у Збройних силах України", — сказав Данило Трофимчук.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp