У КП "Центр захисту тварин" Житомирської міської ради 6 березня розпочали акцію "Пет мама" ("Домашня мама"). Її мета — знайти нових господарів для безпритульних тварин, які тимчасово тут проживають.
Про це Суспільному розповіла виконувачка обов'язків директорки комунального підприємства Вероніка Мельниченко.
За її словами, акція "Пет мама" передбачає, що будь-хто із охочих, хто любить тварин, може приїхати у центр захисту тварин, обрати собі того чи іншого безпритульного собаку чи кота і доглядати за ним: приносити йому смаколики, гуляти з ним і навіть забирати додому. А якщо тварина сподобається, то згодом її можна буде забрати на постійно або запропонувати комусь із друзів.
"Ми запустили таку акцію, яка називається "Пет мама" або "Домашня мама". Це коли родина із дітьми, або колектив підприємства, компанія, фірма приїздить, обирає для себе тварину, якою вона хоче опікуватися. Вони їздять гуляти із твариною, приділяють їй увагу, годують, доглядають абощо. Це може бути на вихідні або раз на тиждень, тобто, як зручно. Обов'язкова умова: купувати корм тварині, оброблювати від кліщів та бліх. А також фотографуватися із тваринкою, а фото поширювати на власних сторінках у соцмережах. Можливо, хтось із друзів захоче забрати цього безпритульного котика чи собаку. Або можна буде тварину забрати самому назавжди у свій дім", — сказала Вероніка Мельниченко.
Станом на 6 березня у міському центрі захисту тварин перебуває 40 собак та 10 котів. Всі вони стерилізовані та вакциновані від сказу. Виконувачка обов'язків директорки розповіла, що для однієї або двох безпритульних собак щомісяця знаходяться господарі. Каже, попит на котів більший. Для того, аби взяти безпритульну тварину із центру захисту, потрібно мати при собі документ, який засвідчує особу, а також мати бажання це зробити.
"Ми фіксуємо адресу людини, паспортні дані, контактний номер телефону. І просимо, аби людина один раз на тиждень звітувала нам про те, як живе тварина у новій домівці: скидала фото або відео свого чотирилапого друга, розповідала, чи все у них гаразд, чи немає проблем", — розповіла Вероніка Мельниченко.
Виконувачка обов'язків директорки міського центру захисту тварин показала собаку Хасочку, яка наразі другий місяць тут проживає.
"Звати її Хасочка. Це ми її так назвали. Це — метис з породою хаски, але вона дуже дрібна. До нас звернулися люди, були пости у соцмережах, в яких писали, що собака була зачинена у будинку, де проживала самітня жінка літнього віку. Писали спочатку, що жінка померла, а потім з’ясувалося, що вона потрапила до лікарні. У дворі її будинку було багато тварин. Ми приїхали і їх забрали. Там було два собаки. Один великий і ось ця менша Хасочка. Одного собаку ми вже прилаштували. А Хасочка залишилася і чекає на нових господарів", — сказала Вероніка Мельниченко.
Працівник із догляду за тваринами Юлій Сухомлин розповів, що кожного дня вигулює Хасочку. З його слів, вона не звикла до повідка. Для неї, каже, краще жити у приватному секторі.
"Мені здається, що у квартирі їй не можна буде жити. Тому що вона більше адаптована до життя у приватному будинку. Щоб вона бігала по території, вільно себе почувала, адже вона любить свободу. Там, де є діти і вони бігають, тож, з нею будуть гратися. Щоб дитина її полюбила", — розказав Юлій Сухомлин.
За словами виконувачки обов'язків директорки центру захисту тварин, перед відвідуванням потрібно завчасно зателефонувати і домовитися із працівниками про день та годину прибуття.
Центр працює із понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00. За попередньою домовленістю, можна приїжджати у вихідні. Доглядальники за тваринами у центрі перебувають цілодобово.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp