73 вчителі з Житомирщини пройшли перший етап сертифікації фахових знань. Всього в 2025 році в першому етапі брав участь 91 вчитель з різних предметів. По всім категоріям учасників першого етапу сертифікації вчителі Житомирської області показали кращі показники, ніж в середньому по Україні.
Про це кореспондентам Суспільного розповів Олексій Редько, начальник управління Державної служби якості освіти України у Житомирській області.
За інформацією, яку надав Олексій Редько, всього в 2025 році до першого етапу проходження сертифікації допущений 91 вчитель з Житомирської області. Це вчителі початкових класів, математики, української мови та літератури, історії та громадянських дисциплін.
Олексій Редько сказав, що по всім категоріям вчителів, які брали участь в першому етапі сертифікації, вчителі Житомирщини показали показники кращі, ніж в середньому по Україні.
Вчителі початкових класів
Із 60 вчителів початкових класів перший етап сертифікації пройшли 49, сказав Олексій Редько. Це 81 відсоток. Якщо брати загалом по Україні, то пройшли у відсотковому відношенні - 74,6 відсотка.
Вчителі математики
На проходження першого етапу сертифікації були зареєстровані 8 вчителів математики. З них 5 пройшли перший етап, що склало 55 відсотків. По Україні, відповідно, такий показник 42,7 відсотка.
Вчителі української мови та літератури
10 вчителів української мови та літератури зареєструвалися на сертифікацію. Пройшли перший етап 7 вчителів, що склало 70% по Житомирській області, відповідно, по Україні 65,6 відсотка.
Вчителі історії та громадянських дисциплін
Із 13 вчителів історії та громадянських дисциплін, які були допущені до першого етапу, пройшли його 12 вчителів Житомирської області. Це склало 92 відсотка по області. І, відповідно, по Україні 79 відсотків.
Другий етап сертифікації триває із 5 по 9 березня. Анкети самооцінювання будуть відкриті 7 березня.
Раніше Суспільне писало про те, що Житомирська область має певні квоти для вчителів-предметників на участь у сертифікації фахових знань. Зокрема, для вчителів математики було передбачено 39 місць. Проте на проходження першого етапу прийшли 8 вчителів.
В коментарі Суспільному Олексій Редько однією з можливих причин такої ситуації невеликий попит серед абітурієнтів на даний предмет.
"Конкурс на спеціальності фізико-математичного профілю, природничого профілю він достатньо низький. Як наслідок це є і результатами навчання вчителів, їх професійних компетенцій. Думаю, що необхідно шукати вихід з цієї ситуації — можливо, розробляти регіональні і місцеві програми підтримки вчителів математики. Для того, щоб заохочувати вчителів природничих дисциплін більше йти в заклади освіти", — сказав Олексій Редько.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp