У Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Житомирі працює сонячна електростанція, яка дає можливість забезпечувати установі автономне енергозабезпечення і не залежати від імовірних відключень електропостачання у місті, в тому числі і через російські обстріли.
Про це на сторінці Facebook написала пресслужба Житомирської міської ради.
В інформації йдеться, що на даху будівлі Центру встановили 150 сонячних панелей загальною потужністю 51 кіловат. Для накопичення енергії використовується акумуляторна система ємністю 45 кіловат-годин, і цього достатньо, аби бути енергонезалежними.
"Станція у Житомирі працює півтора місяця, і за цей час ми постійно моніторимо її ефективність. Навіть у похмурі дні сонячні панелі майже повністю покривають енергетичні потреби закладу. Наприклад, за умов середньої сонячності станція виробляє 18 кіловат-годин енергії, в той час коли її споживання складає 17,5 кіловат-годин. Це — вагомий крок до енергонезалежності та зменшення втрат на електроенергію", — написала пресслужба із посиланням на директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тараса Волкова.
У Центрі базується оперативно-диспетчерська служба, яка приймає всі екстрені та критичні виклики в регіоні. За період роботи сонячної електростанції, навіть у разі відключення від електропостачання, виклики на номерами 103 та 112 приймалися цілодобово та безперебійно, — сказано у повідомленні.
В інформації також ідеться, що сонячні панелі для медичної установи передала італійська компанія ENEL. Це — проєкт Європейської комісії "Промінь надії".
27 лютого 2025 року із результатами реалізації проєкту в Житомирі ознайомлювалися надзвичайний і повноважний посол Італії в Україні Карло Формоза, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Копач та заступник міністра енергетики Роман Андарак.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp