На Житомирщині зростає рівень захворюваності на гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ) та грип. Із 10 по 16 лютого кількість тих, хто захворіли, збільшилася на 26 відсотків у порівнянні з попереднім тижнем. Є перевищення епідемічного порогу середнього рівня. Запроваджені обмежувальні заходи в понад 30 загальноосвітніх навчальних закладах та дитсадках.
Про це під час брифінгу в медіацентрі розповів виконувач обов'язків генерального директора державної установи "Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Олександр Шпита.
За його словами, у період спостереження із жовтня 2024 року по лютий 2025 року захворюваність на ГРВІ на Житомирщині була на неепідемічному рівні, тобто епідемічний поріг не був перевищений. Ситуація змінилася два тижні тому, відтоді відбувається зростання рівня захворюваності щотижнево в середньому на 30 відсотків. Частіше стали хворіти діти.
"Загалом зареєстрували 9 тисяч 61 випадок ГРВІ. 64 відсотки хворих — це діти. Причому у порівнянні з попереднім тижнем зафіксували зростання захворюваності серед дітей — на 26 відсотків. Зростання кількості хворих серед дітей співпадає з початком навчання після зимових канікул", — сказав Олександр Шпита.
З його слів, найбільший приріст тих, хто захворів, — у Коростенському районі — на 48,5 відсотка. А у Житомирському, Бердичівському, Звягельському районах кількість хворих збільшилася на 20-23 відсотки в порівнянні з попереднім тижнем. У Бердичівському районі рівень захворюваності перевищує середньообласний показник.
За словами Олександра Шпити, на основі щотижневого аналізу епідситуації епідеміологи лабораторного центру надають рекомендації місцевим органам влади щодо роботи різних закладів, в першу чергу дитячих. За його інформацією, станом на 18 лютого були запроваджені обмежувальні заходи в 16 загальноосвітніх навчальних закладах та 18 закладах дошкільної освіти області.
- в Житомирському районі — 8 закладів;
- в Бердичівському районі — 18 закладів;
- в Звягельському районі — 5 закладів;
- в Коростенському районі — 3 заклади.
Обмежувальні заходи в організованих дитячих колективах запроваджуються локально, в залежності від епідситуації, сказав Олександр Шпита.
Вакцинація
За словами Олександра Шпити, щеплюватися рекомендують впродовж всього епідсезону. Загалом із початку епідсезону щеплено 2413 людей, зокрема, 344 дитини.
"Відсоток вакцинованих від грипу дуже незначний, тому вакцинація такого рівня не створює колективний імунітет та є індивідуальним захистом. Щорічна вакцинація зменшує ризики захворюваності на грип та ГРВІ, мінімізує ймовірність серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті". — сказав керівник центру контролю та профілактики хвороб.
Як писало Суспільне, за шість тижнів епідеміологічного спостереження — від жовтня 2024 року — вперше перевищення епідемічного порогу на Житомирщині зафіксували в період з 3 по 9 лютого 2025 року.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp