Перейти до основного змісту

На Житомирщині ОСББ подали до суду 75 позовів на боржників

В 2024 році на Житомирщині об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) подали до суду 75 позовів на боржників. За цим показником область посідає 12 позицію у загальноукраїнському рейтингу.

Де найбільше судяться за борги по ОСББ і як не платити за боржника-сусіда, йдеться на сайті Опендатабот.

Позови та накази від ОСББ до боржників

За інформацією Опендатабот, станом на кінець 2024 року в Україні 3600 справ на боржників вже потрапили до судів. Йдеться як про судові позови, так й про судові накази. Від початку повномасштабної агресії Росії кількість позовів та наказів від ОСББ до боржників зросла у 2,7 рази. Найбільше судяться за борги по ОСББ у Дніпропетровській області — 644 справи, на Одещині — 547 справ, у Запорізькій області —488 справ. На Житомирщині ОСББ подали до суду 75 позовів на боржників. Найменше позовів від ОСББ до боржників у Тернопільській та Чернівецькій областях — 18 та 7 відповідно.

Звернення по судовий наказ

Більш популярною стає практика звернення по судовий наказ, пише Опендатабот.

"Наразі такі справи розглядаються навіть без виклику сторін до суду: перевіряють документи, які підтверджують обставини справи, і, у разі відповідності вимог, виноситься судовий наказ. Після цього ОСББ може звернутися до виконавців та стягти з боржника гроші", — йдеться на сайті.

Як ОСББ звернутися до суду — інструкція

Опендатабот розробив коротку інструкцію разом з шаблоном заяви до суду для ОСББ.

"Для подання позову до суду обовʼязково треба мати електронний кабінет в електронному суді. Кабінет реєструється за допомогою електронного цифрового ключа (ЕЦП або КЕП) керівника об’єднання співмешканців", — йдеться на сайті Опендатабот.

До заяви додаються:

  • квитанція про сплату судового збору;
  • копія договору з боржником, укладеного у письмовій (в тому числі електронній) формі;
  • докази виконання зобов’язань вами (надані послуги, поставлені товари тощо);
  • докази невиконання зобов’язань боржником (наприклад, рахунки, акти приймання-передачі товару/послуги).

Для ОСББ важливо подати у суд на боржника протягом трьох років, поки не минув термін давності. У протилежному випадку суд може відмовити у задоволенні позову.

"Згідно закону від ОСББ як від об’єднання співвласників багатоквартирного будинку не можна вимагати виконання обов’язків, яких не має кожен окремий співвласник. Відповідно і заборгованість окремого співвласника не може розподілятися на всіх, а є його персональною відповідальністю, за що останній й має відповідати", — йдеться в дописі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції