Судді Коростишівського райсуду Житомирщини повідомили про підозру через несанкціонований пошук та розголошення інформації кримінального провадження, потенційним підозрюваним у якому був її батько.
Про це Суспільному розповіла речниця управління ДБР у Хмельницькій області Катерина Герасимук.
За її інформацією, наприкінці 2024 року правоохоронці проводили обшук у батька судді, який обіймає посаду лікаря-терапевта в одному із медичних закладів Коростишева. Слідчі дії відбулися у межах розслідування схеми вимагання коштів медичними працівниками Житомирщини від військовозобов’язаних. Чоловіки на підставі фіктивних довідок мали можливість покинути Україну та виїхати за кордон. У випадку доведення винуватості фігуранти могли бути ув’язнені до 10 років.
"Родичі повідомили судді про факт проведення обшуків у батька та номер кримінального провадження. Вона, своєю чергою, маючи доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень, зайшла до системи та протиправно здійснила пошук інформації. Таким чином, суддя дізналася деталі провадження, зокрема про проведені та заплановані обшуки, списки потенційних підозрюваних, прізвища заявників. Надалі, усі дані вона передала своєму батькові та його колезі", — повідомила Катерина Герасимук.
За інформацією, яку повідомила Суспільному речниця управління СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк, серед фігурантів кримінального провадження, по якому суддя шукала і передала інформацію, був і сімейний лікар лікувального закладу — колишній депутат Житомирської обласної ради.
"Підозрювана, маючи повний доступ до Єдиного реєстру судових рішень, віднайшла там інформацію з обмеженим доступом — про документування діяльності учасників схеми, хід слідчих дій і розголосила ці відомості даному фігуранту та стороннім особам. Протиправні дії судді могли призвести до перешкоджання роботі слідчих, знищення доказів причетними до вчинення злочинів особами, тиску фігурантів на потенційних свідків, ухилення винних від кримінальної відповідальності", — сказала Ірина Мартинюк.
Суддя підозрюється у несанкціонованому перехопленні інформації, яка оброблюється в комп'ютерах та у розголошення даних досудового розслідування — частина 2 статті 362Несанкціоноване перехоплення інформації, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, що призвело до їх витоку, вчинене особою, яка має право доступу до такої інформації та частина 2 статті 387Розголошення даних досудового розслідування суддею, незалежно від того, чи брала ця особа безпосередню участь у досудовому розслідуванні Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення її від посади.
У разі доведення провини їй може загрожувати до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на той самий термін. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.
Суспільне Житомир готове надати можливість озвучити позицію підозрюваної у цій справі — для цього потрібно звернутися до редакції у будь-який зручний спосіб. Зокрема, написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp