На КП "Житомирводоканал" зможуть бронювати більше військовозобов'язаних працівників, які підлягають мобілізації в умовах воєнного стану. І це дасть можливість зберегти кваліфікований персонал для того, аби містяни щодня вчасно та в повному обсязі отримували воду та послугу із її відведення.
Про це Суспільному розповів директор підприємства Роман Ілик.
За його словами, рішення про збільшення квоти — від максимально 50% до максимально 75% — для бронювання військовозобов'язаних чоловіків — працівників комунальних підприємств, які забезпечують тепло-, водопостачання та управління побутовими відходами, і які підлягають мобілізації, ухвалили на засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Відповідний указ підписав президент України.
"КП "Житомирводоканал", а також інші комунальні підприємства, які надають людям послуги із життєзабезпечення, належать до критично важливої інфраструктури. А відтак ми неодноразово зверталися до центральних органів влади, аби нам надали можливість зберегти кваліфікованих працівників. Зокрема, що стосується нашої сфери відповідальності, то для того, аби ми мали можливість надавати людям послуги із водопостачання та водовідведення, потрібно, щоб підготовлені люди працювали постійно — і вдень, і вночі. Тож, ухвалене рішення, думаю, додало нам упевненості, що ми зможемо підтримувати безперебійну роботу підприємства", — сказав Роман Ілик.
Керівник КП "Житомирводоканал" також сказав, що на офіційному сайті Кабінету міністрів України зареєстрували електронну петицію, в якій заявили про потребу зняття обмежень кількості військовозобов’язаних працівників операторів об’єктів критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення (підприємств комунальних послуг), які підлягають бронюванню. Станом на 12 лютого 2025 року вона набрала 23 тисяч підписів із 25 тисяч потрібних для її розгляду.
Посилання із переходом на петицію розмістили на сайті КП "Житомирводоканалу", — розповів керівник підприємства.
"У петиції йдеться про 100% бронювання працівників критичної інфраструктури, зокрема, і водоканалів. Ми керувалися тим, що потенційна 50% мобілізація військовозобов’язаних чоловіків із числа наших працівників була серйозною загрозою залишити місто без тих, хто вміє добре та швидко ладнати зношені роками водогони і не гидується прочищати засмічені каналізаційні мережі. Ми ж розуміємо, що для того, аби така послуга, як водопостачання, до якої всі звикли, існувала, хтось має стежити за обладнанням на водогонах, спускатися у каналізаційні колодязі, прочищати труби, підварювати тріщини в них абощо. Як правило, це завжди виконували чоловіки", — сказав Роман Ілик.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp