На Житомирщині у місті Бердичів для 19 ветеранів та військовослужбовців провели ретрит-заняття з психології на тему "Подолання стресу" та тренування з кібербоксу. Подібний ретрит проводять вперше у рамках проєкту "Вдячність героям".
Про це Суспільному розповів Назар Двірченко — організатор заходу та керівник громадської організації "Палай".
Назар Двірченко розповів, що організація рухається по трьох напрямках: реабілітація, спорт та туризм і працевлаштування ветеранів.
У рамках проєкту "Вдячність героям" участь у ретриті-занятті з психології для подолання стресу взяли 19 ветеранів та військовослужбовців, розповіла психологиня Сніжана Крижба.
"Сьогоднішній день присвячений тому, щоб поспілкуватися на актуальні теми. Я проведу заняття на тему стресу у нашому житті: що це, як з ним впоратися, як він проявляється. Ми хочемо, щоб всі відпочили, розслабилися, переключилися від того, чим вони займалися і жили останнім часом. Просто присвятили кілька годин собі", — розповіла Сніжана Крижба.
Богдан Копчатов, ветеран, очільник вінницького осередку Благодійного Фонду "Веста". Чоловік сказав, що допомагає військовим, ветеранам та членам їх родин. Організація надає юридичну та психологічну підтримку.
"Ми працюємо у Вінницькій, Київській та Житомирській області і в Черкасах. 90% членів організації та сам я — колишні військові. Думаю, ми будемо намагатися або спробуємо покращити обстановку навколо військових та ветеранів у Бердичеві та за його межами", — сказав очільник осередку Благодійного Фонду.
Вадим – військовослужбовець 131-го окремого розвідувального батальйону. На ретрит для ветеранів та військових чоловіка запросили знайомі.
"Ми маємо триматися один одного. Навіть теперішня влада не дає натхнення та можливостей, щоб для майбутнього України зробити краще себе та країну. Тобто, якщо ми не будемо робити це самі, то нічого нормального не буде", — сказав військовослужбовець Вадим.
"Я мотивую хлопців, таких як я, поранених, — сказав військовослужбовець Віктор Щоголев. — Травма мені заважає, проте, я вважаю, що нічого неможливого немає. У багатьох таких хлопців набагато більше мотивації, чим в інших".
На ретриті бажаючі взяли участь у тренуванні з кібербоксу. Зі слів організатора заходу Назара Двірченка, займатися кібербоксом можуть люди на кріслах колісних та з ампутаціями.
"Разом з Асоціацією кібербоксу України ми тренуємо наших ветеранів. Завдяки цьому ми хочемо проводити змагання і зібрати свою збірну ветеранів. Хочемо зробити таку матчеву зустріч — збірна ветеранів України проти збірної Британії", — розповів Назар Двірченко.
Тренер з боксу Володимир Матвійчук розповів, що він тренує спортсменів, які займаються для задоволення.
"Я запрошую долучитися хлопців ветеранів та тих, які служать. Я не ділю їх на здорових чи ні, з кінцівками чи без, вони усі для нас однакові", — сказав Володимир Матвійчук.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp