11 лютого депутати Верховної ради України голосували за законопроєкт, який дозволить закупівлю двох російських ядерних реакторів для Хмельницької атомної станції. Законопроєкт підтримав 261 із 338 присутніх на голосуванні депутатів. Розповідаємо, як голосували за цей законопроєкт нардепи від Житомирщини.
Результати голосування щодо законопроєкту №11392 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення господарської діяльності (№11392) оприлюднила на своєму сайті Верховна рада України.
Як нардепи з Житомирщини голосували за законопроєкт, який дозволить купити російські ядерні реактори для Хмельницької АЕС:
Фракція політичної партії "Слуга народу"
- Ігор Герасименко — за;
- Тетяна Грищенко — за;
- Богдан Кицак — за;
- Сергій Кузьміних — за;
- Дмитро Костюк — за.
Голова Житомирської обласної організації політичної партії "Слуга народу" Арсеній Пушкаренко також голосував "за" законопроєкт.
Депутатська група "Довіра"
- Володимир Арешонков — за.
Ексголова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко, який нині входить до депутатської групи "Платформа за життя та мир", заснованої 21 квітня 2022 року колишніми членами проросійської політичної партії "Опозиційна платформа — За життя", був відсутній під час голосування.
В цілому, з 338 депутатів, присутніх на голосуванні, 261 — підтримав законопроєкт про купівлю російських реакторів, 4 — утрималися, 34— не голосували; 39 депутатів голосували проти. Рішення прийняте.
Що відомо про купівлю реакторів російського виробництва для Хмельницької АЕС
Реактори російського виробництва будуть купувати у Болгарії. Їх використають для добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Будівництво цих енергоблоків триває вже довгий час, кілька разів його призупиняли.
Для третього та четвертого енергоблоків "Енергоатом" планує закупити ядерні реактори типу ВВЕР-1000. Їх виробляє Росія. "Енергоатом" купуватиме їх у Болгарії, де ще у 1990 році призупинили будівництво АЕС Белене. За словами компанії, це "знайома в Україні радянська розробка" та "Україна здатна сама обслуговувати ці реактори", і не купуватиме для цього компоненти та деталі у Росії.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp