Від однієї до трьох годин — стільки часу рекомендують проводити дітям та підліткам за мобільними телефонами та іншими гаджетами. Надмірне користування ними негативно впливає на фізичний стан дітей.
Про це в коментарі Суспільному сказала Леся Павлюк, практична психологиня ліцею №24.
За словами Лесі Павлюк, гаджети впливають на поставу, зір, сон, концентрацію уваги на навчанні. Вона назвала рекомендовані обмеження часу для використання гаджету.
"Молодші учні 6-10 років це півтори години на день. Підлітки 11-14 років до двох годин і старшокласники 15-18 років до трьох годин на день. Враховуючи навчальну діяльність. Обов'язково треба робити перерви 5-10 хвилин кожні 40 хвилин використання гаджетів. А функція на телефоні "Батьківський контроль" включає в себе не тільки обмеження по часу використання гаджетів, а також контроль контенту, особливо молодших учнів", — сказала психологиня Леся Павлюк.
Кореспонденти Суспільного дізнавалися, скільки часу підлітки Житомира проводять за мобільними телефонами.
Злата — студентка коледжу. Дівчина говорить, щоб контролювати час, який проводить в соцмережах, встановила обмеження на пристрої.
"Я ставлю мінімально по 40 хвилин на день і можу його колись порушити. Виходить плюс-мінус по одній годині. Якщо приблизно порахувати, якщо людина сидить в телефоні по 2 години на день, то це, здається, буде мінус 10 років їхнього життя. І коли я це прочитала, мене вразив цей факт. Я почала займатися різними хобі, різними заняттями замість того, щоб сидіти в телефоні", — сказала студентка коледжу.
За словами Злати, читати паперові книжки їй подобається більше, ніж гортати стрічку в соцмережах. Дівчина говорить, що намагається читати всюди: бере із собою всюди книжку. "Так, як у мене зараз навчання, то я читаю трішки менше. Але все одно читаю вдома, в коледжі читаю на перервах. Тому, що цікава історія, то хочеться багато читати", — сказала Злата.
Вікторія, мама дівчини, розповіла, що коли донька навчалася в ліцеї, жінка встановила батьківський контроль на телефоні.
"Але це не працює зі старшими дітьми. Пройшов час, і дитина знає, як ці контролі продовжувати. У нас довірливі відносини. Наразі батьківській контроль вже не використовуємо. Тільки усні розмови, що було б краще щось інше, а не телефони", — сказала мама Злати.
Вікторія сказала, що вважає, що дітям потрібно приділяти увагу і час. Потрібно показувати, що є світ, крім телефону, що є зовні щось набагато більш цікаве.
Анастасія Дорошенко та Марія Олексієнко — учениці 8 класу ліцею №24. Дівчата розповіли, що мобільним телефоном користуються на перервах і за потребою на уроках.
"В школі телефон необхідний, — сказала Анастасія Дорошенко. — Завжди бувають якісь екстрені ситуації, коли потрібно дзвонити батькам або просто на перерві хочеться з кимось поговорити, з подругою, чи комусь зателефонувати. Тому, я вважаю, що телефон зараз необхідний, особливо підліткам. Ми завжди намагаємося слухати вчителя і виконувати його доручення і використовуємо телефони тільки за потребою, щоб пройти інтерактивну гру або посилання на тест".
За словами учениці Марії Олексієнко, інколи буває, що учні користуються телефонами і на уроці.
"Звичайно ми не можемо користуватися телефонами на уроці, але я не можу сказати, що такого немає. Тому що таке є. Але ми не перебираємо із цим, слухаємо вчителя. Коли нам роблять зауваження, ми його відкладаємо. Але таке нечасто буває. Ми відповіли на секундочку і поклали", — сказала Марія Олексієнко.
Заступниця директорки з виховної роботи ліцею №24 Оксана Агафонова сказала в коментарі Суспільному, що використання мобільних телефонів в освітньому процесі має свої переваги і недоліки. Серед переваг — учні на уроках можуть використовувати різноманітні мобільні додатки і така геймифікація навчального процесу призводить до мотивації учнів навчатися.
"Створюють дух суперництва, дух того, що учні можуть краще проявити свої здібності при відтворенні певної навчальної інформації. Але є певні недоліки. Тому ми як вчителі обмежуємо використання гаджетів. Використовуємо їх тільки за потреби. Батьки теж розуміють, до чого може призвести надмірне захоплення мобільним телефоном, і на телефони своїх дітей вони встановлюють батьківський контроль, який не дозволяє учням безконтрольно користуватися мобільним інтернетом", — сказала Оксана Агафонова.
Освітянка розповіла, що в ліцеї проводять рухливі ігри, щоб учні менше використовували мобільні телефони на перервах і більше спілкувалися один з одним.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp