Упродовж першої половини 2025 року ціни на хліб зростатимуть щомісяця приблизно на 1,5–2%. Про це розповів виконавчий директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Що впливає на зміну цін на хліб і як реагують покупці на Житньому ринку Житомира — дізнавалися кореспонденти Суспільного.
За словами Олега Педзина, у 2024 році хліб подорожчав на 14% у порівнянні з 2023 роком.
"За рік ціни зросли на 14%, і це було викликано поганим врожаєм та об’єктивним зростанням цін на зернові. Подорожчало не лише зерно, що використовується для випікання хліба, але й кормові культури, такі як кукурудза. Це закономірний процес, пов'язаний з поганим врожаєм. Негативна динаміка зростання цін на хліб триватиме щонайменше до червня. Саме тоді стане зрозуміло, яким буде цьогорічний урожай. Подивіться, що зараз відбувається з погодою — така ситуація несприятлива для озимих культур. Це однозначно може вплинути на врожай 2025 року. Якщо він буде таким самим слабким, як і у 2024 році, ціни зростатимуть ще більше", — пояснив Олег Пендзин.
Наталія продає хліб житомирського хлібокомбінату. Продавчиня розповіла, що за останній тиждень ціни на хліб зросли.
"Селянський", житомирський сірий хліб на заквасці, зараз коштує 38 гривень, а чорний хліб "Український" — 37 гривень. За тиждень ці два види подорожчали на одну гривню. Раніше "Селянський" коштував 37 гривень, а "Український" — 36 гривень" - 36 гривень", — сказала Наталія.
Людмила Гаврилюк продає хлібобулочні вироби одного з приватних підприємств. За її словами, ціни на хліб не змінились.
"У нас приватне підприємство, і ціни не змінилися. Які були, такі й залишилися. Хліб вагою 700 грамів, ось така буханочка, — користується попитом і коштує 33 гривні 50 копійок. Білий хліб також: велика буханка коштує 32 гривні 50 копійок. Це різаний хліб, а нерізаний хліб дешевший", — розказала Людмила Гаврилюк.
Галина приїхала на Житній ринок Житомира з села Некраші Черняхівської громади. Кореспондентам Суспільного розповіла, що ціни на хліб за останній тиждень зросли.
"Хліб дорогий. Все дороге. Пенсія 2700 гривень, то що можна купити? Але мусиш брати, бо жити якось треба. Взяла висівковий за 27 гривень і батон за 25 гривень. Заплатила 52 гривні, а ще дорога коштує 45 гривень. 100 гривень — і нічого немає", — сказала Галина.
Зі слів житомирянки Ніни, через високі ціни на хліб змушена купувати лише половину буханця.
"Ціни захмарні, але що зробиш — йде війна. Які ціни є, за такі й будемо купувати, бо хліб завжди потрібен. Ми зазвичай купуємо "Селянський" житомирський або коростишівський. Раніше я брала його за 18 гривень, потім за 22, а тепер половинка коштує 23 або навіть 24 гривні", — поділилася Ніна.
"Все зростає. Це не добре і не погано. Це як сонце — вранці сходить, а ввечері заходить. Ціна на хліб сама по собі не зростає. Є певні причини. Причини такі, що інфляція. Навіть якщо в країні не було б війни, інфляція все одно була б, бо вона є у всьому світі", — сказав Сергій.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp