Голову і секретаря однієї з міжрайонних МСЕК Житомирщини підозрюють у причетності до вимагання грошей із пораненого воїна ЗСУ. Ще двом медикам у цій справі оголосили нові підозри.
Про це Суспільному розповіла речниця управління СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.
За її інформацією, СБУ та Нацполіція зібрали докази причетності до вимагання грошей із пораненого воїна ЗСУ двох посадовців однієї з міжрайонних МСЕК Житомирщини – голови і медичного реєстратора. Корупційна схема полягала у вимаганні та отриманні хабарів за швидке проходження медико-соціальної експертизи та продовження групи інвалідності важкопораненого бійця.
"Цю схему правоохоронці викрили наприкінці 2024 року в одній із комунальних лікарень регіону. Тоді оперативники СБУ і слідчі поліції затримали посадовицю лікарсько-консультативної комісії комунальної лікарні (ЛКК) та лікаря-травматолога медзакладу. У межах слідства правоохоронці задокументували увесь ланцюжок корупційної схеми та здобули обґрунтовані докази отримання головою і медичною реєстраторкою міжрайонної комісії своєї "долі" грошей за продовження групи інвалідності", — сказала в коментарі Ірина Мартинюк.
Нині двом посадовцям МСЕК повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням службового становища, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.Кримінального кодексу України.
В ході слідства виявили нові обставини, у зв’язку із якими двом попереднім фігурантам оновили підозри, сказала речниця СБУ Житомирщини.
- дії секретаря ЛКК нині кваліфікуються як пособництво у скоєнні такого ж правопорушення, за попередньою змовою групою осіб — частина 5 статті 27Пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, знаряддя чи засоби вчинення кримінального правопорушення, сліди кримінального правопорушення чи предмети, здобуті кримінально протиправним шляхом, придбати чи збути такі предмети або іншим чином сприяти приховуванню кримінального правопорушення, частина 3 статті 368 Карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.Кримінального кодексу України;
- ортопеду-травматологу інкримінують вчинення підкуп працівника підприємства, установи чи організації — за частиною 3 статті 354Одержання працівником, який не є службовою особою, неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення будь-яких дій з використанням становища, яке займає працівник — караються штрафом від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 100 до 200 годин, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк. Кримінального кодексу України.
За інформацією пресслужби Головного управління Нацполіції в Житомирській області, нові фігурантки, які отримали підозри, це посадовиці зі МСЕК: жительки міста Коростеня, 54 та 47 років. Нині суд вирішує питання про обрання їм запобіжних заходів.
Жінкам може загрожувати позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна. Чоловікові, який не перебував у змові з іншими фігурантками, загрожує покарання від штрафу до 2-річного позбавлення волі.
Досудове розслідування триває.
3 грудня 2024 року Суспільне розповідало про те, що правоохоронці заявили про викриття на хабарі у Коростенському районі секретаря лікарсько-консультативної комісії та лікаря, які, ймовірно, вимагали гроші в чоловіка за поновлення йому групи інвалідності, отриманої внаслідок війни. За версією слідства, секретар ЛКК — 59-річна жителька району — обіцяла посприяти чоловікові з оформленням необхідних медичних документів за 2 000 доларів та порадила звернутися до одного з лікарів.
"43-річний лікар, у свою чергу, сказав чоловікові, що за надання необхідного заключення про стаціонарне лікування, потрібного для подальшого проходження експертизи, чоловік має заплатити йому 10 000 гривень. Наприкінці листопада секретар ЛКК призначила чоловікові особисту зустріч — знову пообіцявши домовитися з потрібними людьми, жінка отримала від учасника війни 1 500 доларів та 21 000 гривень", — розповіла суспільному речниця ГУНП в Житомирській області Іванна Сілецька.
Суспільне Житомир готове надати можливість озвучити позицію підозрюваних у цій справі — для цього потрібно звернутися до редакції у будь-який зручний спосіб. Зокрема, написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp