З 1 січня 2025 року в Україні зросла вартість оформлення біометричних документів, зокрема ID-карток та закордонних паспортів. Начальниця відділу з питань паспортизації, реєстрації та еміграції Управління ДМС у Житомирській області Інна Атаманчук розповіла Суспільному про причини змін, нові тарифи та пільги для окремих категорій громадян.
Чому було прийнято рішення підвищити вартість біометричних документів у 2025 році?
Рішення про підвищення вартості було ухвалено у зв’язку зі збільшенням витрат на виготовлення бланків, які постачає ДП "Поліграфічний комбінат "Україна". З 1 січня 2025 року зросла вартість оформлення ID-картки, закордонного паспорта, а також посвідок на тимчасове та постійне проживання.
Які фактори визначають нову ціну на біометричні документи?
Загальна вартість адміністративного збору складається з двох компонентів: вартості адміністративної послуги та вартості бланка. Зростання ціни біометричних документів обумовлено виключно здорожчанням бланків, тоді як вартість надання адміністративних послуг залишилася незмінною.
Наскільки зросла вартість у порівнянні з попереднім роком? Які зараз ціни?
З 1 січня 2025 року встановлено такі ціни на біометричні документи:
1. Паспорт громадянина України (ID-картка):
- вперше видається — безкоштовно;
- оформлення до 20 робочих днів — 558 грн (зростання на 54 грн);
- оформлення до 10 робочих днів — 928 грн (зростання на 54 грн).
2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон:
- оформлення до 20 робочих днів — 1042 грн (зростання на 84 грн);
- оформлення до 7 робочих днів — 1682 грн (зростання на 84 грн).
3. Посвідка на постійне проживання в Україні:
- 1175 грн (зростання на 24 грн).
4. Посвідка на тимчасове проживання в Україні:
- 1080 грн (зростання на 24 грн).
Чи є пільги для певних категорій населення: пенсіонерів, студентів, учасників бойових дій тощо?
Так, пільги передбачені для окремих категорій населення. Згідно зі статтею 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей", паспортні документи для українців, звільнених з полону, оформляються безкоштовно протягом одного року з дня звільнення та у найкоротший термін.
Для отримання пільги необхідно надати виписку з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Цей реєстр затверджено наказом №51 від 15.02.2023 Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
У Житомирській області паспортні документи можна оформити в таких установах:
- Управління Державної міграційної служби (ДМС) та її 20 підрозділів.
- Паспортний сервіс ДП "Документ".
- Відділи організації надання адміністративних послуг та ЦНАПи у містах: Звягель, Бердичів, Овруч, Олевськ, Андрушівка, Малин, Іршанськ, Попільня, Брусилів, Новогуйвинськ, Пулини, Оліївка, Станишівка, Баранівка.
Оформлення паспортних документів можливе у будь-якому підрозділі міграційної служби, Паспортному сервісі ДП "Документ", або зазначених ЦНАПах, незалежно від зареєстрованого місця проживання.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp