У Житомирській обласній лікарні імені О. Ф. Гербачевського миготливу аритмію лікують методом кріоабляції — під час операції в зони серця, де виникають аритмії, заводять спеціальні катетери з рідким азотом температурою мінус 70 градусів.
Про це Суспільному розповів завідувач кардіологічного відділення лікарні Микола Кушнір. За його словами, кожен 4-5 інсульт в Україні пов’язаний саме з миготливою аритмією — порушенням ритму серця, при якому ймовірно утворюються тромби.
Діагноз "миготлива аритмія" жителю Овруцької громади Василю Мельнику встановили у кардіологічному відділенні обласної лікарні. Журналістам чоловік розповів, що його серце працювало з перебоями, пульс був більше 150 ударів на хвилину.
"Це дуже погане відчуття — дихання немає, спати неможливо. Весь час встаєш і лягаєш зі страхом. Ходити нормально не можеш, рухатися нормально не можеш", — говорить Василь.
У березні 2024 року чоловікові зробили операцію на серці методом кріоабляції.
"Всередину серця заводять спеціальні катетери в зони, де виникають аритмії. Рідким азотом температурою мінус 70 градусів іде виморожування цих зон аритмії", — розповів Микола Кушнір.
13 грудня Василь Мельник приїхав на профілактичний огляд та призначення подальшого лікування. Журналістам чоловік розповів, що процес відновлення після кріоабляції тривав три місяці — зараз Василь поступово повертається до звичного для нього способу життя.
За словами Миколи Кушніра, виліковування пацієнтів після операції методом кріоабляції становить майже 80 відсотків. В Житомирській обласній лікарні такі операції проводять коштом лікарні з жовтня 2023 року.
"В нашій області їх більше ніде не роблять. Ми провели 10 таких операцій. Чому 10? Бо закупили 10 наборів для проведення операцій. Вартість одного набору для одного пацієнта коштує 250 тисяч гривень. За ці витратні матеріали пацієнт не платить. Можливо, закупляли якісь інтродьюсери (пристрої для розширення судин — ред.). Якщо брати до уваги 250 тисяч гривень, то нічого, скажімо так", — сказав Микола Кушнір.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp