Перейти до основного змісту

У Житомирі формують команду гравців в ампфутбол для людей з ампутованими кінцівками

Команда з ампфутболу. Сайт "Ліга дужих" — проєкту з ампфутболу Асоціації футболу України

У Житомирі у 2025 році з’явиться команда з футболу на милицях. Ампфутбол — окремий вид спорту для гравців з ампутованими кінцівками. У складі житомирської команди будуть хлопці та дівчата, які втратили кінцівки під час бойових дій.

Про це під час пресконференції 10 грудня розповіли журналістам Суспільного ініціатори створення команди з ампфутболу у Житомирі. За словами менеджера проєкту з розвитку "Ліга Дужих" УАФ Богдана Мельника, станом на грудень 2024 року в Україні створені 4 команди з ампфутболу, дві з яких — у Києві.

"В минулому 2023 році перша команда в Україні з ампфутболу розпочала тренування це була команда ветеранів війни "Pokrova Lviv AMP" зі Львова. Згодом утворилася команда "Шахтар Сталеві" у Києві, МСК "Дніпро" Черкаси, а також команда "Київ", — розповів Богдан Мельник.

Богдан Мельник. Житомир, 10 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Миколі Веселовському з Коростишева 28 років. Чоловік має інвалідність другої групи. За освітою він медик, на війні рятував життя побратимів. У липні 2023 року на Харківському напрямку підірвався на міні, втратив частину нижньої кінцівки. Зараз Микола пересувається на протезі. Востаннє грав у футбол, коли навчався у Полтавській медичній академії. Зараз Микола допомагає учасникам війни з інвалідністю у пошуку протезів і хоче допомагати формувати команду хлопців та дівчат для ампфутболу.

"Я на постійній основі консультую понад 20-30 військових з ампутаціями, а також співпрацюю благодійним фондом "Protez Foudation". Тому можу допомогти з пошуком, як хлопців, так і дівчат з ампутаціями. Я з досвіду вже знаю, як їх залучати, як з ними говорити, щоби вони зацікавились ампфутболом. Футбол це травмуючий вид спорту — по собі знаю, що таке падати на незахищену куксу. Це дуже боляче", — говорить Микола Веселовський.

Микола Веселовський. Житомир, 10 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Гра в ампфутбол. Сайт "Ліга дужих" — проєкту з ампфутболу Асоціації футболу України

Начальник управління у справах ветеранів війні Житомирської міської ради Андрій Забігайло у студентські роки був воротарем. У 2014 році під Дебальцево від влучання гранати Андрій втратив нижню кінцівку. Поява у Житомирі ампфутболу подарує нові можливості та реабілітацію для людей, які через війну втратили кінцівки.

"Це дуже позитивно, що у Житомирі з’явиться футбольна команда з ампфутболу. Це можливість для ветерана і ветеранкисьогодні освоїти новий вид спорту, який допоможе реабілітуватися, як фізично, так і психологічно. Тому що спорт допомагає завжди тримати себе у формі. А професійний спорт допомагає людині себе дисциплінувати. Це буде чудово, якщо у Житомирі з’явиться цей вид спорту. Щоб ви розуміли, що тут грають не на протезах, грають без них, бігають на милицях. Це важкий вид спорту. Я би теж хотів спробувати. І закликаю всіх ветеранів і ветеранок прийти і спробувати", — сказав Андрій Забігайло.

Андрій Забігайло. Житомир, 10 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Зі слів Богдана Мельника, для участі команди з ампфутболу у чемпіонатах та кубках потрібно від 6 до 8 місяців тренувань. Для офіційних матчів з ампфутболу потрібно 7 гравців. У складі команди можуть бути як хлопці, так і дівчата.

"Але для нормальної діяльності команди потрібно 15 гравців. Потрібно футбольне поле для початку тренування, спортивні милиці і тренер. Це окремий вид футболу, де гравці грають за допомогою милиць. Милиці спеціальні. Вони відрізняються від звичайних і мають два види регулювання, а також на передпліччі є фіксація, коли гравець падає, то милиці не розлітаються у різні боки — вони залишаються на руці. Вони полегшені і підсилені. Ми доставимо для Житомира 10 пар таких милиць, які потрібні для цього виду спорту", — розповів Богдан Мельник.

Житомир, 10 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Директор католицького спортивного клубу "Дон Боско" Микола Скримінський говорить, що ідея створити ампфутбол у Житомирі виникла у представників релігійної громади після того, як ампфутбол з’явився у Львові.

"Ця ідея виникла між нами рік тому. Між мною і між отцями салезіянами отцем Міхаєм та отцем Анжеєм. Ми такий проєкт бачили, як він реалізується у Львові. Ми багато їздили, вчились і прийняли рішення створити ампфутбол у Житомирі. Для того, щоб допомагати та підтримувати молодих людей, які на війні втратили кінцівки. У Житомирі на базі приватного ліцею є нове футбольне поле, де будуть проходити тренування. Це сучасне футбольне поле розміром 40 на 60 зі штучною травою. У нас є роздягальня, спортивний інвентар, є тренерський склад, який пройшов певну підготовку і має навики. Наш тренер Володимир Крот вже їздив на навчання та ще поїде за кордон, аби здобувати практичні навички, досвід тренерської роботи з ампфутболу. Ми маємо транспорт для того, аби привозити і завозити хлопців і дівчат, які будуть у складі команди ампфутболу. Це певний виклик, але ми готові професійно і якісно цим займатися", — сказав Микола Скримінський.

Микола Скримінський. Житомир, 10 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Поле для гри в ампфутбол. Житомир, 10 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції