У Житомирі навчають фахівців із супроводу ветеранів та ветеранок. Спеціалісти надаватимуть учасникам війни інформацію про доступні для них державні програми, пільги та послуги, допомагатимуть у здобутті освіти та перекваліфікації чи відкритті власної справи.
Як проходить навчання дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Володимир один із 35 людей у Житомирі, які навчаються на фахівця із супроводу ветеранів за державною програмою Міністерства у справах ветеранів України.
"Я фахівець із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб у місті Житомир. Я один з перших. Зараз нас зібрали і будуть проводити навчання. Розкажуть, як комунікувати з людиною, як звертатися", — сказав він.
За словами чоловіка, серед основних завдань спеціаліста — надати військовому інформацію про його права, допомогти в отриманні освіти, перекваліфікації, відкритті власної справи.
"Їм потрібно розказати елементарні питання: що їм належить від держави, які соціальні проблеми, психологічні, надання юридичної допомоги, медичної, реабілітація. Я як фахівець буду супроводжувати цих ветеранів і надавати допомогу", — розповів Володимир.
За словами тренерки курсу Наталії Харитонової, навчання у Житомирі для фахівців із супроводу ветеранів триватиме 10 днів.
"Це не начитування лекцій. Це буде тренінгова діяльність, обмін досвідом, групова робота. Нам треба не лише передати знання із законодавства всіх сфер життєдіяльності ветерана і ветеранської родини, а ще й дати навичку за 10 днів і комунікації за ЗМІ, з громадськістю, з державними установами. Це людина, яка буде жити життям родини ветерана, самого ветерана, допомагати вирішувати його питання", — сказала тренерка.
За її словами, після проходження навчання фахівцям надаватимуть постійний супровід та проводитимуть підвищення кваліфікації.
Голова коаліції ветеранських просторів Оксана Коляда розказала, що при відборі кандидатів звертали увагу на стійкість людини, її комунікаційні та професійні навички.
"Ця людина мусить знати усіх надавачів різних послуг, які є. Це знання законодавства, це знання вузьких речей, як реабілітаційна мапа — де у нас є вузькоспеціалізовані центри, як туди потрапити тощо", — зазначила Оксана Коляда.
Нова професія спрямована на допомогу ветеранам та суспільству, у яке повертаються військовослужбовці, зазначила заступниця міністра у справах ветеранів Юлія Кирилова.
"Завдання цієї професії не лише інтегрувати ветерана у суспільство, а і допомогти суспільству адаптуватись до нових змін, які спричинені повномасштабним вторгненням, війною, спричинені великою кількістю ветеранів, ветеранок, членів родин загиблих", — сказала Юлія Кирилова.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp