Сержант Олександр Бондарчук служить у відділі Звягельського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Контракт із Збройними Силами України підписав у березні 2016 року. З листопада 2023-го до листопада 2024 року воював на Донецькому напрямку. Кореспондентам Суспільного Олександр Бондарчук розповів про свій досвід військової служби та роботу у Звягельському РТЦК та СП.
39-річний Олександр Бондарчук працює оператором документального забезпечення у відділі Звягельського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. З листопада 2023 року він служив у складі 110-ї окремої механізованої бригади, беручи участь у бойових діях в Авдіївці.
"Нас привезли на коксохімічний завод. Хлопці там тримали оборону три місяці, а нас, як поповнення, доставили туди. Ми одразу приступили до виконання бойових завдань. Потім надійшла команда, і нас перевезли в Авдіївку. Нашим завданням було встановлення постів, щоб ворог не міг просуватися далі", — сказав Олександр Бондарчук.
Олександр розповів, що під час бойових зіткнень отримав контузії, лікувався та повертався на бойові позиції. Особливо йому запам’яталося 1 січня 2024 року.
"Авдіївка, дачі. Поруч зі мною вбили побратима — застрелили. Тоді зав’язався бій, з якого ми вийшли лише вдвох. Один стрибнув з другого поверху, але, слава Богу, залишився живий. Усі ці хлопці були з ТЦК: хтось із роти охорони, хтось безпосередньо з центру", — розказав військовослужбовець.
За словами воїна, його кілька разів вважали "двохсотим", а також заносили до списків безвісти зниклих.
"Я вже тричі вважався "двохсотим". Певний час, коли в Авдіївці людей мали міняти максимум через 15 днів, я пробув на позиції місяць. Зв’язку з дружиною не було зовсім. Вона дуже переживала, і ніхто не міг дати відповідь, де я і що зі мною. Деякий час я був у статусі безвісти зниклого. Підтвердження не було. Як казали: немає серед "двохсотих", немає серед "трьохсотих", можливо, ще на посту", — поділився Олександр.
Олександр Бондарчук розповів, що після участі в бойових діях на Покровському напрямку його стан здоров'я значно погіршився. 17 листопада 2024 року його перевели до відділу Звягельського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
"Зрозуміло, настрій у громади змінився, і ставлення до військових також. На початку війни було краще, а зараз зовсім інше, особливо до ТЦК. Працівників центру взагалі сприймають майже як ворогів. Люди думають: якщо ти працюєш у ТЦК, значить, ти там (ред. на фронті) не був. Або питають: чому ти не там? Починаєш пояснювати, що ти щойно звідти. І ще проблема — це нестача заміни для хлопців на позиціях. Сам знаєш, як це: поки тебе замінять, а замінити нема ким. Добровільно йти не хочуть. Оце найбільша проблема", — сказав Олександр Бондарчук.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp