Перейти до основного змісту

Представників громад Житомирщини навчають писати проєкти розвитку

Старт навчальному курсу для громад з написання проєктів, Житомир, грудень 2024 року. Децентралізація

На Житомирщині стартував піврічний курс навчання для представників громад із написання проєктів розвитку. Це курс, який допоможе навчитись забезпечувати фінансування власних ідей розвитку громади та ставати самодостатніми.

Про це в студії Українського радіо Житомир говорили виконуюча обов’язки директора Агенції регіонального розвитку Житомирської області Маргарита Сіранчук і проєктна менеджерка Віталія Кліментієва.

За інформацією Маргарити Сіранчук, навчання за освітньою програмою "IMPACT-Zhytomyr" розпочали 200 лідерів місцевого самоврядування. Проєкт реалізується компанією "Civitta" та університетом Тарту за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку.

"Ще із березня 2024 року ми почали обговорювати, як можна виділити кошти, чи можна скомпонувати таку програму, де б громада не просто пройшла курс і забула про нього, а де кожна громада області, 66 громад, визначають представників, які будуть проходити курс, які будуть відповідальні за цей напрямок, які пройдуть комплексне навчання", — сказала Маргарита Сіранчук.

Вона розповіла, що організатори проєкту із самого початку не планували нікого відбирати, аби можливість навчатися була у всіх. Там, де більші громади, вони мали право відправити не одного, не два, а п'ять представників. За словами Сіранчук, навчання проходять як представники громадського сектору, Яких до 10 відсотків, так і представники органів місцевого самоврядування, які складають решту учасників навчальної програми.

"Перш за все, на навчаннях ми говоримо про те, що для створення проєкту треба мати стратегію. Я знаю, що зараз деякі громади ще в процесі її формування, але це важливо, оскільки ми не повинні робити термосанацію дитячого будинку або садочка для того, щоб зробити термосанацію. Ми говоримо про енергонезалежність, енергоефективність, тоді ми говоримо про термосанацію як один з етапів до створення єдиного великого проєкту", — пояснила Маргарита Сіранчук.

Вона розповіла що слухачів курсу навчають всім етапам роботи на проєктом — від того, на яких ресурсах взагалі шукати можливості від Євросоюзу і від написання самої грантової заявки до спілкування з донором та проведення звітності.

В.о. директора Агенції регіонального розвитку Житомирщини Маргарита Сіранчук (праворуч) і проєктна менеджерка Віталія Кліментієва, грудень 2024 року. Суспільне Житомир/Наталка Кулініч

Проєктна менеджерка Віталія Кліментієва розповіла, що громади активно підтримали цей проєкт.

"Ми навіть не очікували такого ажіотажу. У нас реєстрація учасників відбувалася в декілька хвиль, і уже на першій хвилі більше 40 громад одразу зголосилося взяти участь. Причому це було їхнє абсолютно відкрите бажання, тобто зацікавленість громад дуже велика в цій тематиці. І коли вже була друга черга реєстрації, тоді вже підтягувалися ще інші громади", — розповіла проєктна менеджерка.

Вона сказала, що тут дуже важливо ще дати інформацію громадам про те, як долучатися до програм ЄС. Поки що на цьому етапі робиться такий акцент. Під час навчань передбачено багато інтерактивної роботи, сказала Віталія Кліментієва.

"Що мені здається дуже цінним, це те, що громади зустрілися, поділилися своїм досвідом, обмінялися контактами. Тому, навіть в контексті того, щоб посилити співпрацю між громадами навіть всередині регіону, то був дуже вдалий захід", — сказала Віталія Кліментієва.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції