З початку 2024 року послугами служби зайнятості на Житомирщині користувалися 2279 людей, які мали фізичні чи ментальні порушення. 512 із них вдалося працевлаштувати.
Про це повідомляє Житомирська обласна служба зайнятості.
Понад 400 жителів області, які мають інвалідність, скористалися також іншими доступними можливостями:
- 137 людей проходили професійне навчання;
- 16 отримали ваучер для здобуття необхідних на ринку праці компетенцій;
- 270 людей брали участь в оплачуваних суспільно корисних та громадських роботах.
"Станом на 5 грудня у Житомирській обласній службі зайнятості зареєстровано 677 людей з інвалідністю і 104 вакансій для них. Понад 60 підприємств, установ, організацій та ФОПів пропонують роботу інженерам, лікарям, бухгалтерам, водіям, швачкам, менеджерам, продавцям, операторам верстатів з програмним керуванням, операторам заправних станцій, слюсарям, перекладачу, охоронникам, підсобним робітникам та інші", — йдеться в повідомленні.
Заробітна плата у більшості вакансій варіюється від 8000 до 15000 гривень, є кілька пропозицій із заробітком до 37000 гривень (головний механік, водії вантажних авто, завідувач складу, майстер, менеджер).
"Для ширшого залучення людей з інвалідністю у суспільне життя служба зайнятості заохочує роботодавців створювати й облаштовувати інклюзивні робочі місця з подальшою компенсацією їхніх витрат зі страхового фонду. Відповідна державна програма передбачає відшкодування роботодавцю вартості придбаного обладнання, меблів чи допоміжних засобів для працевлаштованих людей з інвалідністю І і ІІ групи на суму від 71 до 106 тисяч гривень", — зазначають у центрі зайнятості.
Цього року 47 роботодавців створили комфортні умови праці для 52 працівників з інвалідністю і держава відшкодувала їм витрати на суму 3,4 мільйона гривень.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp