Перейти до основного змісту

Як у житомирській лікарні безоплатно лікують порушення ритму серця

У Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О. Гербачевського безоплатно проводять операції з лікування порушень ритму серця.

Про це Суспільному розповів завідувач кардіологічного відділення лікарні Микола Кушнір.

За його словами в Україні у рік помирає одна людина із тисячі від порушення ритму серця.

3 грудня Борису Короткому прооперували серце. З Андрушівської громади до обласної лікарні чоловіка привезли на швидкій.

"Коли працював, мене нічого не турбувало. Я не знав, що таке хвороба. Не боліло в мене. Я не хворів. Зараз зі стимулятором я почуваю себе набагато краще. Дихати добре і болю немає", — сказав Борис.

Борис Короткий, пацієнт, Житомир, 5 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Пацієнту терміново провели операцію з імплантації кардіовертера-дефібрилятора — пристрою, який визначає загрозливе життю порушення ритму серця і сам його усуває.

"Пацієнт, який переніс півтора місяця тому гострий інфаркт, але його наслідком стала гостра аритмія. Через півтора місяця у нього була втрата свідомості", — розповів Микола Кушнір.

Микола Кушнір, завідувач кардіологічного відділення лікарні, Житомир, 5 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

6 грудня 2024 року Бориса Короткого планують виписати додому після лікування. Зі слів завідувача відділення, подібні операції з лікування порушення ритму серця на Житомирщині здійснюють тільки в обласній лікарні. Вартість імплантованого пристрою становить до 250 тисяч гривень.

"Ми — єдиний центр, який проводить весь спектр операцій при порушенні ритму серця. Працює державна програма, яка забезпечує пацієнтами, розхідними матеріалами, кардіостимуляторами. Нещодавно пацієнти купляли кардіостимулятори. У цей час, якщо пацієнт звернеться за допомогою, він отримає будь-який девайс (пристрій, — ред.), стимулятор, навіть найдорожчий отримає безоплатно, тому що він виділений для пацієнтів Житомирської області", — сказав Микола Кушнір.

За словами меддиректора обласної лікарні Віталія Хоменка, у медзаклад планують ще закуповувати додаткове обладнання.

"На сьогодні ми плануємо дозакупівлю певного обладнання, яке нам дозволить більш точну діагностику лікування і розширення спектра проведення оперативних втручань. Всі речі ми закуповуємо за кошти закладу", — зазначив Віталій Хоменко.

Віталій Хоменко, меддиректор обласної лікарні, Житомир, 5 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Микола Кушнір розказав, що у 2023 році у кардіовідділенні провели 170 операцій з приводу порушення ритму серця.

"За статистикою в Україні в середньому планується 120 кардіостимуляторів на один мільйон населення. Минулого року ми імплантували 170 стимуляторів, враховуючи, що у нас приблизно один мільйон дорослого населення. В європейських країнах імплантується 600 кардіостимуляторів різних типів на один мільйон населення", — сказав Микола Кушнір.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції