76-річний волонтер з Франції Ніколас Гоголь етнічний українець, з початком повномасштабної війни допомагає Україні: привозить гуманітарну допомогу, ліки та викладає англійську мову переселенцям у Житомирі.
Ніколас Гоголь народився в Англії та понад 12 років живе у Франції. Його батьки походять з України.
"Як сказати? Трохи англієць, трохи француз, але українець — це найважливіше. Кров і душа — це я", — зазначив Ніколас Гоголь.
Ніколас розповів, що його батько був родом із Буковини, а мама — із Запоріжжя. Вони познайомилися під час Другої світової війни в Німеччині у 1942 році. Мати працювала остарбайтеркою, а батько перебував у полоні.
"Дюссельдорф. Це була американська зона. Їм пощастило, бо москалі шукали всіх наших, звинувачуючи в тому, що вони нібито допомагали німцям. Але їм вдалося втекти до Англії, і там я народився", — розказав Гоголь.
Зі слів волонтера, у його родині спілкувалися тільки українською мовою.
"Від дня народження до школи я говорив лише по-нашому, знав українську мову. Коли пішов до школи, вивчив англійську. Мама дуже хвилювалася: Господи, він знає тільки одне слово англійською, як він там буде? Але я не пам’ятаю, щоб це було важко", — поділився Ніколас.
Ніколас Гоголь за фахом учитель історії та фізичної культури. В Англії він працював у школі для дітей з особливими потребами.
"Це були діти, які мали проблеми в суспільстві. Ми брали їх до себе, допомагали вирішувати їхні труднощі, а потім повертали назад у суспільство", — розказав Ніколас.
Волонтер розповів, що понад 12 років тому переїхав з Англії до Франції, де познайомився з українською діаспорою та почав допомагати Україні.
"Мене одразу прийняли, і вся моя українська душа вибухнула. Я зрозумів, що насправді я українець. Франція, скажу вам, трохи схожа на Україну: така ж держава, такі ж люди, тільки мова інша", — поділився Гоголь.
Від початку повномасштабної війни Ніколас займається волонтерською діяльністю, допомагаючи Україні. До Житомира він привозить гуманітарну допомогу для переселенців та ліки для медичних закладів.
"Ми організовували велику машину, наповнювали її 20–30 тоннами речей. Перевозили все це до України і роздавали: Львів, Козятин, Житомир. Цієї весни ми приїхали до Житомира в лікарню з ліками. Одна лікарня у Франції надала нам не просто ліки, а дуже важливі препарати. Ми привезли їх сюди і передали лікарні", — сказав Ніколас Гоголь.
За словами Ніколаса, він хотів їхати в зону бойових дій, щоб допомагати військовим.
"Я хотів допомагати: підвозити щось до фронту — людей чи необхідні речі для наших військових. Але вони сказали: "Ні, ви застарий", — розповів волонтер.
У Житомирі Ніколас Гоголь викладає англійську мову для переселенців.
"Це чудові люди, хоча вони трохи в шоці. Для них світ перевернувся, але вони дуже хочуть вчитися, мають бажання. Вони приємні й відкриті. Це справжні українці. Є одна цікава річ. Коли ми привезли перших біженців до Франції, розселили їх по квартирах, щоб усе було гаразд. Але одне питання мене вразило. Жінки питали: "Чи буде у нас робота? Ми шукаємо роботу. Ми не хочемо сидіти вдома. Ми хочемо працювати". Для мене це було дивовижно. Ми такі люди — не можемо сидіти, нічого не роблячи. Так само і ці жінки тут: вони хочуть діяти, вчитися, працювати, а просто сидіти — ні", — сказав Гоголь.
Волонтер поділився, що не може спокійно сидіти осторонь і спостерігати за подіями в Україні, тому вирішив приїхати й допомагати.
"Люди питають: "Чому ти так?" А я відповідаю: "Що, я маю сидіти вдома, пити вино, плакати за Україною, перекинути кілька євро і думати, що цього достатньо?" Ні! Мені потрібно бути тут, на місці, допомагати, діяти, робити все можливе для України", — поділився Ніколас Гоголь.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp