Правоохоронці заявили про викриття на хабарі у Коростенському районі секретаря лікарсько-консультативної комісії та лікаря, які, ймовірно, вимагали гроші в чоловіка за поновлення йому групи інвалідності, отриманої внаслідок війни.
Про це Суспільному розповіла пресофіцерка поліції Житомирщини Іванна Сілецька.
За її словами, гроші медики вимагали в одного із жителів Коростенського району, який на початку жовтня 2024 року звернувся до місцевої лікарні для проходження комісії та підтвердження інвалідності.
"Чоловік має третю групу інвалідності, отриману внаслідок війни. Термін дії його пенсійного посвідчення закінчувався, тому він звернувся до лікарні за тим, щоб отримати відповідні медичні висновки для продовження дії свого посвідчення. Секретар лікарсько-консультативної комісії (ЛКК — ред.) та один із лікарів сказали чоловіку, що без хабаря йому поновити групу інвалідності не вдасться", — говорить Іванна Сілецька.
За версією слідства, секретар ЛКК — 59-річна жителька району — обіцяла посприяти чоловікові з оформленням необхідних медичних документів за 2 000 доларів та порадила звернутися до одного з лікарів.
"43-річний лікар, у свою чергу, сказав чоловікові, що за надання необхідного заключення про стаціонарне лікування, потрібного для подальшого проходження експертизи, чоловік має заплатити йому 10 000 гривень. За кілька днів лікар повідомив, що виписка готова, а захисник передав йому гроші. Наприкінці листопада секретар ЛКК призначила чоловікові особисту зустріч — знову пообіцявши домовитися з потрібними людьми, жінка отримала від учасника війни 1 500 доларів та 21 000 гривень. Наступного дня вона телефоном сказала йому, що питання вирішила, тепер можна фактично пройти медико-соціальну експертну комісію та отримати потрібний висновок", — розповіла Іванна Сілецька .
Правоохоронці задокументували дії медиків та провели низку обшуків, вилучивши засоби зв’язку, документацію, чорнові записи та гроші.
29 листопада слідчі слідчого управління Головного управління Нацполіції Житомирщини повідомили медикам про підозри за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". Секретаря ЛКК також підозрюють у пособництві.
У разі доведення вини медикам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, і з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває, правоохоронці встановлюють інших можливих причетних до схеми. Оперативний супровід у провадженні здійснює управління СБУ в Житомирській області. Процесуальне керівництво – Житомирська обласна прокуратура.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp