Перейти до основного змісту

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання: новий рахунок у платіжках житомирян

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Волинська лінія "Газмережі"

У платіжках житомирян за комунальні послуги з'явився новий рахунок: технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Що це означає, скільки і як часто доведеться платити розповів у відповіді на запит Суспільного виконуючий обов'язки директора Житомирської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" Олексій Рубський.

За його словами, новий рахунок стосується оплати за виконання робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у дво- та багатоквартирних будинках, зокрема гуртожитках, незалежно від їхньої відомчої належності та форми власності, які оснащені газовими приладами (пристроями), газоспоживаючим обладнанням, тепловими агрегатами.

"Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку (мережі спільної власності) — це огляд, обстеження, виявлення недоліків, які впливають на працездатність систем газопостачання, виконання робіт відповідно до затвердженого Переліку. Це процес, що включає регулярну перевірку та ремонт газових мереж у багатоквартирних будинках", — розповів Олексій Рубський.
Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Скриншот з Приват24

Фахівці виконують наступні роботи:

  • планове випробування систем на щільність;
  • технічне обслуговування систем газопостачання (після першого вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до першого вимикаючого пристрою в приміщенні споживача), запірних пристроїв, газового обладнання, призначеного винятково для опалення місць загального користування;
  • перевірка на герметичність з'єднань газопроводів i газового обладнання загального користування;
  • усунення виявлених витоків газу перевіркою газових мереж на герметичність.
Технічне обслуговування систем газопостачання. Скриншот відповіді на запит Суспільного від виконуючого обов'язки директора Житомирської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" Олексія Рубського

Технічне обслуговування систем газопостачання. Скриншот відповіді на запит Суспільного від виконуючого обов'язки директора Житомирської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" Олексія Рубського

Особливості здійснення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку передбачені Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

"Відповідно до положень частини третьої статті 19 Закону України "Про житлово- комунальні послуги" для забезпечення безпеки газопостачання та готовності внутрішньобудинкових систем газопостачання дво- aбo багатоквартирного будинку до надання послуг з розподілу та постачання природного газу співвласники такого будинку aбo за їхнім рішенням — управитель багатоквартирного будинку, об'єднання співвласників будинку, інша уповноважена співвласниками особа мають укласти договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання з оператором газорозподільної системи aбo іншим cyб'єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках здійснюється за рахунок співвласників такого будинку", — пояснив керівник Житомирської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України".

Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання

Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку укладається з оператором газорозподільної системи за формою Типового договору, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг від 5 грудня 2023 року №2291.

Ці норми права регулюють питання технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, що стосуються саме дво- aбo багатоквартирних будинків.

"В свою чергу, власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України. Він відповідає за технічний стан i безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами. Власники газових мереж, зокрема побутові споживачі, відповідають за експлуатацію власних мереж та ïxніх складових, забезпечують належну експлуатацію відповідно до чинного законодавства, укладають відповідний договір із cyб'єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт", — повідомив Олексій Рубський.

Власники приватних будинків, як i раніше, мають укладати договори на технічне обслуговування газових мереж та обладнання в своїх будинках самостійно та робити це відповідно до акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, який в обов'язковому порядку має містити схему газопроводів з визначенням на них межі балансової належності.

Оператори Газорозподільних мереж продовжують виконувати технічне обслуговування систем будь-якої форми власності за умови наявності відповідного договору. Для того, аби замовити послугу на технічне обслуговування газових мереж та обладнання в приватному будинку, необхідно особисто звернутися у Центр обслуговування клієнтів.

Оплата за послуги технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем

За словами Олексія Рубського, оплата за послуги технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем розраховується за єдиним підходом, визначеним Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг. Така оплата формується на основі технічного обслуговування будинку та залежить від обсягу робіт для конкретного будинку.

Оплата за проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку виставляється оператором Газорозподільних мереж винятково за роботи/послуги з технічного обслуговування один раз на 3-5 років залежно від виду робіт. Точні суми визначають після проведення перших робіт на об'єкті. Якщо договір на технічне обслуговування укладено з Житомирською філією ТОВ "Газорозподільні мережі України", інформацію щодо орієнтовної кошторисної вартості можна знайти на офіційному сайті підприємства.

"Кошторисна вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку складається оператором Газорозподільних мереж з урахуванням вимог Порядку техобслуговування, а також з урахуванням обмежень, передбачених граничними рівнями вартості виконання видів робіт та послуг, що входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку на поточний рік, та має містити перелік робіт та послуг, ïx кількість, ціну (вартість), одиниці виміру та іншу необхідну інформацію. Тариф сформований на підставі Методології розрахунку граничних рівнів вартості виконання видів робіт та послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків, а також самих граничних вартостей робіт на 2024 рік", — поінформував Олексій Рубський.
Технічне обслуговування систем газопостачання. Скриншот відповіді на запит Суспільного від виконуючого обов'язки директора Житомирської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" Олексія Рубського

Розрахунки на оплату надаватимуться у тому ж місяці, у якому буде проводитися технічне обслуговування за визначеним графіком, що публікується на сайті Житомирської філії ТОВ "Газорозподільні мережі України".

Періодичність виконання робіт залежить від строку експлуатації мереж.

"Внутрішньобудинкові мережі, строк експлуатації яких складає до 25 років, мають обслуговуватись один раз на 5 років. Якщо строк експлуатації пoнад 25 років — раз на 3 роки, відповідно, плата за роботи буде нараховуватися раз на 3 aбo 5 років", — сказав Олексій Рубський.

За його словами, фахівці служби з технічного обслуговування Житомирської філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" уже перевірили 992 будинки.

"Під час огляду виявили та усунули понад 16 тисяч витоків газу. За результатами обстежень у кожному будинку, в середньому, знаходять від десяти витоків, що підкреслює важливість регулярних перевірок та впровадження інституту технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання для забезпечення безпеки мешканців. Окрім того, оператор здійснює діяльність з розподілу природного газу на підставі ліцензії, яку Житомирська філія ТОВ "Газорозподільні мережі України" отримала на право провадження господарської діяльності з розподілу природного газу з 1 вересня 2023 року", — повідомив Олексій Рубський.

Раніше Суспільне розповідало, що у житомирян з'явиться ще один платіж за техобслуговування газових мереж.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції