З настанням холодів та з появою снігу підсилюється підгодівля диких тварин в угіддях лісомисливських господарств Житомирщини.
Про це Суспільному розповів провідний мисливствознавець Столичного лісового офісу державного підприємства "Ліси України" Андрій Шатило.
За його словами, сезон зимової підгодівлі триває понад 120 днів і розпочинається з другої декади листопада.
"Починаємо зимову підгодівлю з настанням стійких заморозків, коли верхній шар ґрунту промерзає, з'являється сніговий покрив. Відповідно до норм розраховуємо для кожного виду тварин потребу в кормах. У мисливських угіддях філій Столичного лісового офісу заготовлено майже 80 тонн сіна, 73 тисячі гіллячкового корму, майже 10 тонн солі, 220 тонн зернових, з них 120 тонн кукурудзи. Облаштовано 700 годівниць, з них 80 облаштували цьогоріч. Встановили 1200 солонців. Комплексних підгодівельних майданчиків — 160, з них 20 встановили цього року", — розповів Андрій Шатило.
Юрій Стельмах — єгер Баранівської філії державного підприємства "Ліси України". Він щодня розвозить корм лісовим звірям. Чоловік розповів, що територію у понад 4 тисячі гектарів об'їжджає за тиждень та контролює, аби з настанням холодів у тварин на підгодівельних майданчиках був корм та сіль.
"Сьогодні ми привезли сіно в тюках, віники з вівсу та з кропиви, сіль звірям. Сіно їсть косуля і олень, зерно вони теж поїдають. Також кукурудзу, овес їм підсипаємо. Кукурудзу свині дуже люблять", — повідомив Юрій Стельмах.
Щоранку біля годівниць Юрій Стельмах бачить сліди звірів, які вночі приходили їсти.
"Зараз сніг випав, то сліди добре видно. Сьогодні підходила косуля європейська, заєць був. Звірів зараз побільшало, бо війна, немає полювання. Чисельність косулі зросла, кабан з'явився, лосів є багато, олень є", — сказав Юрій Стельмах.
Єгер Баранівської філії державного підприємства "Ліси України" Олександр Стельмах розповів, що віники з кропиви, які заготовили навесні, є поживним і улюбленим кормом лісових тварин.
"Розвішуємо віники кропив'яні, з молоденької кропиви виготовлені, просушені, просолені. Просолюємо їх, бо це дуже корисний вітамін для звірів. Ці віники поїдають зайці, косулі, олені", — розповів Олександр Стельмах.
Мисливствознавець Баранівської філії державного підприємства "Ліси України" Олександр Рибак додав, що окрім підгодівлі диких звірів, постійно годують оленів, яких утримують у вольєрі.
"Цей олень був завезений нами з Сумської області, з села Козацьке, де є оленяча ферма. У 2023 році перших 12 тварин ми сюди придбали. Було два самці і десять самок. Півтора і два роки", — розповів Олександр Рибак.
Вольєр для оленів площею 14 гектарів створили у 2023 році. На його території розміщений комплексний підгодівельний майданчик, де зберігається корм для тварин та розташовані 12 годівниць.
"Підгодівля проводиться постійно. Сіна тварини їдять менше. А віники вже завтра треба підвозити. Вони їх швидко з'їдають, зернові так само поповнюємо по мірі поїдання. Відповідно до раціону, ми повинні розраховувати, скільки вони мають з'їдати на день. З'їли, то ми привозимо і докладаємо", — сказав Олександр Рибак.
Андрій Шатило додав, що за допомогою фотопасток через мобільний додаток постійно контролюють заповнення годівниць та періодичність відвідування їх тваринами.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp