Перейти до основного змісту

Переробка сміття на біопаливо: досвід Житомира можуть поширити на інші міста України

На Житомирському сміттєпереробному заводі з початку 2024 року частину твердих побутових відходів переробляють на біопаливо та передають для виробничих потреб. За словами голови комітету з питань екологічної політики та природокористування ВРУ Олега Бондаренка, такий досвід є цінний в умовах нинішнього часу і може бути використаний в інших містах України.

Про це посадовець сказав під час форуму "Практичний досвід розбудови сучасної системи управління побутовими відходами в Україні", який 26 листопада відбувся у Житомирі.

Під час форуму з управління побутовими відходами, Житомир, 26 листопада 2024 року. Суспільне Житомир

Під час форуму з управління побутовими відходами, Житомир, 26 листопада 2024 року. Суспільне Житомир
"Люди, які вірили в те, що сфера управління відходами буде працювати навіть поза законодавчим угрупуванням або такого угрупування, яке є достатнім. Ці люди ще декілька років, ще до прийняття закону в Житомирі, Харкові, Києві, Луцьку, Львові розпочали процес створення системи управління відходами", — розповів Олег Бондаренко.
Олег Бондаренко, голова комітету з питань екологічної політики та природокористування ВРУ, Житомир, 26 листопада 2024 року. Суспільне Житомир

Зі слів керуючого партнера ТОВ "МС Соціальний проєкт" (Житомирський сміттєпереробний завод) Євгенія Бараха, підприємство щогодини переробляє до 15 тонн і більше тонн сміття. Із частини відходів виготовляють біопаливо — як дешеву альтернативу вугіллю та газу.

Сортування та переробка сміття на сміттєпереробному заводі, Житомир. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Сортування та переробка сміття на сміттєпереробному заводу у Житомирі. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Сортування та переробка сміття на сміттєпереробному заводі у Житомирі. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Сортування та переробка сміття на сміттєпереробному заводі у Житомирі. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

"Все залежить від того, який сезон: літо, зима чи весна. Тобто морфологія кожного кварталу різна. Якщо в середньому порахувати, то це становить приблизно від 15 до 22 відсотків від загального складу змішаного сміття, яке доставляють на завод", — сказав Євгеній Барах.

Євгеній Барах, директор Житомирського сміттєпереробного заводу, Житомир, 26 листопада 2024 року. Суспільне Житомир

Біопаливо зі сміття, за словами керівника заводу, купують декілька підприємств України.

"Основними споживачами на сьогодні поки що є цементні заводи, які працюють в Україні. Це українські заводи. Інший вид споживачів зараз уже з’являються. Це ті, які є виробниками котлів для використання альтернативного палива, для опалення, приміщень. Вчора ми відвантажили один такий автомобіль, експериментальний, цим паливом на західну частину України. Я сподіваюся, що це буде набирати обертів. Ми знаємо: вартість вугілля буде зростати, традиційні енергоносії коштують достатньо дорого, а враховуючи, що це паливо виготовляється із твердих побутових відходів, то, можна сказати, що запас його є невичерпним, і обсяги можуть тільки збільшуватись", — сказав Євгеній Барах.
Доставлення сміття на сміттєпереробний завод у Житомирі. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Доставлення сміття на сміттєпереробний завод у Житомирі. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Переробка сміття на біопаливо на сміттєпереробному заводі у Житомирі. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Раніше Суспільне розповідало, що сміттєпереробний завод, побудований та оснащений за гроші приватного інвестора, у Житомирі в експериментальному режимі запрацював на початку 2024 року. До кінця року підприємство планувало розширити власні потужності.

Контейнери для сортування сміття в одному із мікрорайонів міста. Суспільне Житомир

За словами Євгенія Бараха, глибина переробки сягає від 45 до 55 відсотків. Все інше сміття захоронюють на місцевому полігонні.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції