Перейти до основного змісту

ВелоСТО за першість у челенджі: початкова школа на Житомирщині стала найвелосипеднішою в Україні

Школа на Житомирщині стала найвелосипеднішою в Україні — як виборола це звання. Катерина Нитута

Початкова школа Попільнянського ліцею №2, що на Житомирщині, за підсумками Всеукраїнського челенджу "Велосипедний травень", які оголосили наприкінці жовтня, здобула звання найвелосипеднішої школи України. Як приз — отримала міні-станцію для обслуговування велосипедів.

Про це Суспільному розповіла вчителька школи Катерина Нитута.

За її словами, до Всеукраїнського челенджу для навчальних закладів України, який упродовж травня 2024 року тривав з ініціативи Асоціації велосипедистів Києва, учні та вчителі молодших класів доєдналися одразу, як тільки дізналися про нього.

"Про челендж ми дізналися з інтернету. І відразу вирішили, що братимемо в ньому участь. Згідно із умовами потрібно було щодня приїздити до школи на велосипеді і звітувати про кількість поїздок за спеціальним посиланням. Ми подумали, що ми і так майже всі дістаємося до школи на цьому виді транспорту. У нас навіть спеціальні паркувальні місця для велосипедів біля школи передбачені. Тож, зареєструвалися. Мене обрали веломіністеркою — такі були умови челеджу. Я пройшла менторське навчання, і згодом упродовж усього травня ми майже усією школою їздили на велосипедах і відповідно рахували поїздки та передавали дані до Асоціації велосипедистів", — сказала Катерина Нитута.
Учні початкової школи ліцею №2, Попільнянська громада, травень 2024 року. Катерина Нитута

Перед початком велопрогулянок безпеці руху учнів навчали поліцейські, Попільнянська громада, травень 2024 року. Катерина Нитута

Велопарковка перед школою, Попільнянська громада, листопад 2024 року. Аліна Кундіч

Вчителька та веломіністерка пригадує, як масово діти пересувалися на велосипедах вулицями селища — збиралися групами, інколи цілими класами. У більшості випадків їх рух супроводжували патрульні поліцейські.

"Це було справді видовищно. Дітям було цікаве таке групове велосипедне спілкування. Дехто із дітей, які не вміли керувати велосипедом, навчилися. Взагалі для нашого селища такий екотранспорт не рідкість. Більшість жителів громади давно пересіли на велосипеди. На початку акції батьки трохи хвилювалися, бо це фактично малі діти, але згодом всі у селищі звикли до наших щоденних дитячих веломандрівок. Водії авто були чемними та толерантними", — розповіла вчителька.

Зі слів Катерини, під час челеджу всі уроки фізкультури проходили на велосипеді. Учнів також долучали до занять із безпеки руху, навчали правилам поведінки на дорогах, для них проводили тренінги з домедичної допомоги, велоекскурсії та велопробіги і навіть влаштовували математичні велоквести.

Упродовж місяця щодня до початкової школи ліцею №2 у Попільнянській громаді на велосипедах — залежно від погоди — приїжджали до пів сотні дітей із 93, які навчаються, а також вчителі та інші працівники, — каже Катерина Нитута. Упродовж місяця вони здійснили та підтвердили 685 велопоїздок.

"У підсумку ми отримали приз — ВелоСТО. Це міні-станція, за допомогою якої ми можемо обслуговувати та ремонтувати велосипеди, регулювати тиск у шинах, підтягувати ланцюги тощо. Ми вже її встановили на території школи. Пристроєм можуть користуватися і учні старшої школи ліцею, який розташований за кілометр від нас. Там теж майже всі користуються велосипедами", — розповіла вчителька та веломіністерка початкової школи.
Як приз учні молодних класів отримали велоСТО, Попільнянська громада, листопад 2024 року. Аліна Кундіч

ВелоСТО на території початкової школи ліцею, Попільнянська громада, листопад 2024 року. Аліна Кундіч

На велоСТО можна підкачати шини у велосипедах, Попільнянська громада, листопад 2024 року. Аліна Кундіч

Учениця початкової школи перевіряє стан велосипеда на велоСТО, Попільнянська громада, листопад 2024 року. Аліна Кундіч

У коментарі Суспільному координаторка челенджу "Велосипедний травень", представниця Асоціації велосипедистів Києва Аліна Кундіч сказала, що найвелосипеднішу школу визначали із 101 навчального закладу середньої освіти із усієї України, які дійшли до фіналу. А загалом від початку акції подали заявки понад 46 тисяч учнів та учениць, також учителів із громад різних областей України.

Початкова школа стала найвелосипеднішою в Україні (посередині — Катерина Нитута, справа — Аліна Кундіч), Попільнянська громада, листопад 2024 року. Аліна Кундіч

Початкова школа ліцею стала найвелосипеднішою в Україні, Попільнянська громада, листопад 2024 року. Аліна Кундіч
"Такий захід в Україні Асоціація велосипедистів Києва організовує вперше. Його мета — популяризувати цей вид транспорту, зокрема, серед дітей. Адже їзда на велосипеді чи просто велопрогулянка — це не тільки активності та рух, здоровий спосіб життя, а й ще захист довкілля. Сподіваюся, що прищеплення велосипедної культури серед школярів стане частиною навчально-освітньої програми у навчальних закладах України, а відтак у громадах активніше почнуть розвивати велоінфраструктуру", — розповіла Аліна Кундіч.
Учениця початкової школа ліцею перед прогулянкою на велосипеді, Попільнянська громада, листопад 2024 року. Аліна Кундіч

Окрім номінації "Найвелосипедніша школа-24", челендж передбачав ще дві номінації: "Веломентор-24" та "Велоблогер-24".

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції