Щотижня 20 дітей з родин переселенців та військовослужбовців у Житомирі відвідують заняття з театральної майстерності у безпечному просторі "СвіТи". Під час занять підлітки розвивають комунікаційні навички, дикцію та пластику.
Про це Суспільному розповіла керівниця безпечного простору для підлітків "СвіТи" Марина Гринчук.
За її словами, окрім занять з акторської майстерності, підлітки отримують психологічну підтримку, вивчають розмовну англійську мову та беруть участь у креативних спортивних активностях.
"Завдяки таким заняттям діти стають впевненішими, відкриваються, опановують свій голос. Основне завдання — навчити їх комунікувати зі своїми однолітками та надати можливість у вузькому колі показати себе, розкрити свою індивідуальність і віднайти ту родзинку, яка є в кожному з нас", — пояснила Марина Гринчук.
Заняття з театральної майстерності проводять режисер Житомирського театру імені Івана Кочерги Петро Авраменко та актриса Олена Заведія. Петро розповів, що дітей навчають постановці голосу, дикції, пластиці, а також історії театру.
"Ми працюємо не лише для того, щоб зробити з них акторів. Насамперед ми вводимо їх у світ мистецтва, піднімаємо різні теми, проводимо майстер-класи з акторської майстерності, розповідаємо історію театру. Вони підтримують один одного і діляться своїми проблемами. Ці діти дають не тільки емоційний заряд, але й заряд для роздумів. Як режисеру, для мене це дуже цікаво", — сказав Петро Авраменко.
"Вони всі абсолютно різні, з різних регіонів. Зустрілися тут, і саме уроки акторської майстерності допомагають їм спілкуватися, вчать приймати один одного такими, як вони є. Вони всі різні, але разом, всі українці, одне єдине ціле — діти", — розказала Олена Заведія.
Софія Мартіросова разом із батьками переїхала з Донбасу до Житомира у 2014 році. Зараз вона навчається у ліцеї №34 та вже кілька місяців відвідує заняття з театральної майстерності.
"Мені тут усе подобається. Тут дуже комфортні умови, можна знайти багато друзів. Заняття дуже цікаві, а в деяких моментах навіть веселі", — сказала Софія Мартіросова.
Аліна Іщук з родини військових також відвідує заняття з театральної майстерності. Після закінчення восьмого ліцею вона планує продовжити навчання за кордоном.
"Мені тут дуже цікаво, діти тут дуже добрі. Я потоваришувала з деякими дівчатами. Радію, що тепер менше часу проводжу вдома з телефоном", — розповіла Аліна Іщук.
За словами Марини Гринчук, діти з родин переселенців та військових можуть відвідувати заняття в безпечному просторі "СвіТи" на безоплатній основі.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp